MaKo
Draugi 
24.-Mar-2023 09:01 pm
šodien uz pēcpusdienu atstājām bērnus mūsu baliniešu drauga / šofera / palīga sievai. pirms tam ar Ūpi uzzīmējām vārdnīcu ar pamatlietām (pankūkas, padzerties, Ērglis mostas), kas būtus svarīgas šai laikā.
atbraucām mājās un divas lietas:
viņa saka, ka Ūpis esot labākais brālis, jo nomierinājis ļoti brēcošo pēc-diendusas-bez-vecākiem pamodušos mazāko;
Ūpis saka, ka viss esot bijis labi, jo viņa cepot garšīgākas pankūkas nekā es!!!

// mīklu taisīju es pirms aizdošanās prom. vakarā no tās pašas mīklas arī pati uzcepu pankūkas, un, nē, tās neesot tādas pašas, tomēr "drauga mammai" (draugs ir mūsu draugs un viņa sieva, redz, "mamma") sanākot labākas. es pie sevis nopurpinu - nu kā tā var būt, uz ko Ūpis lēni un mierīgi "tāpēc, ka cilvēki ir dažādi"
24.-Mar-2023 02:25 pm - šito es nesaprotu
// Gan vietēji, gan starptautiski pētījumi liecinot, ka arī skolēnu mācību rezultātiem un klases lielumam ir sasaiste.

"Skolēnu skaits sākumskolā, lai skolēns iegūtu pilnvērtīgu, kvalitatīvu pieredzi izglītībā, ir ne mazāks kā 15 bērni klasē, pamatskolā – ne mazāks kā 20 bērni, vidusskolā – ne mazāks kā 25 bērni klasē.

Lai klase būtu pašpietiekama un mēs varētu skolotājiem nodrošināt labu darba samaksu, skolēnu skaits nevar būt mazāks par 15 bērniem klasē," norādīja ministrijas pārstāve.//


https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/23.03.2023-izm-klase-nedrikstetu-but-mazak-par-10-15-skoleniem.a502096/?utm_source=inbox&utm_campaign=news&utm_medium=frontpage

Nē es saprotu ka tur ir finansiālas problēmas, bet pēc būtības tak - jo mazāka klase jo labāka izglītība, jo var strādāt ar katru atsevišķi.
24.-Mar-2023 11:29 am
Šodien nodevu asinis. Iepazīstoties ar informāciju donoriem, biju pārsteigts, ka tur norādīts, ka ķirbju sēklās ir 3x vairāk dzelzs kā aknās. Donoriem arī vairs nesučī hematogēnu, bet gan vegānisku musli batoniņu.
Nebija cilvēku, medmāsa, kura ņēma asinis, ļoti priecājās par mazām skaistajām vēnām, pastāstīja visādas interesantas lietas. Piemēram to, ka Ērgļos ir ļoti daudz cilvēku ar visretāko asinsgrupu - ceturto rezus negatīvo. Jaunā donoru zāle ļoti plaša un skaista. Lieliska pieredze, diena izdevusies.
24.-Mar-2023 11:19 am
VID izglāba.
kolēģi būs beidzot sagaidījuši novēlotu aknu torti uz jau notikušiem svētkiem.
24.-Mar-2023 09:57 am - Kaķīc
Paralēli visam citam, kas ir tieši tā kā ir, sanāk tāda kā kaķīšu paliatīvā aprūpe, ko padarīsi. Bet tad viņa naktī atnāk, noliek savu mazo galviņu uz spilvena un sāk murrāt...
Un no rīta viņa priecājās par sauli.
23.-Mar-2023 05:39 pm - Dolbojobus homini
https://tautaruna.nra.lv/kriminali/409419-aresteti-veseliga-dzivesveida-piekriteji-kuru-jaundzimusais-nomiris-no-badinasanas-kurem/?utm_source=kasjaunslv&utm_medium=banner&utm_campaign=kasjaunsBan100Px300px

Daži citāti:

M. Lutijs neesot ļāvus pietiekami biežu barot mazuli, norādot, ka viņam "pietiks ar saules gaismu".

Oksanas māte Gaļina Mironova apgalvoja, ka Oksanas vīrs, bijis apsēsts ar veģetārismu.
23.-Mar-2023 05:21 pm
taisāsmies iet laukā uz pasākumu
Simo: "pagaidi, es tikko sapratu, ka nezinu, kas ir pāsākums"
23.-Mar-2023 02:30 pm
"ir tāds gadalaiks, kad vairs nav sniega un vēl nav lapu. tas ir tik īss, ka tam nav vārda"
23.-Mar-2023 01:14 pm
Lasot cibiņu diskusiju pie mana iepriekšējā puksta, atverot vēlreiz CSN un iedziļinoties sadaļā par braukšanu krustojumos, nonācu pie secinājuma, ka autovadītājiem visās situācijās nogriežoties ir jādod ceļš gājējiem, kas turpina kustību taisni. Autovadītājiem šinī situācijā ir jādod ceļš, nevis jāvēro kāda gaisma deg gājējiem domātajā luksoforā. Mūžu dzīvo, mūžu mācies. Izrādās esmu netaisnīgi saukāts par dalbajobu, un arī autovadītājs absolūti nevietā uz mani sakliedza, šņurk.

Pirms atkal strēbt karstu, apsaukāties un iekarst neveselīgās diskusijās, rekomendēju izlasīt CSN 12. Braukšana krustojumos, 12.1. Regulējami krustojumi, 12.2. Neregulējami krustojumi. https://likumi.lv/ta/id/274865-celu-satiksmes-noteikumi

upd. lai nerastos lieki pārpratumi, jā, arī gājējiem ir jāievēro satiksmes regulētāja vai gājēju luksofora signāli. Bet tas nemaina faktu, ka autovadītājiem nogriežoties vienmēr jālaiž gājēji. Man tiešām ļoti negribētos, ka tagad mēs visus gājējus, kuri mēdz iet pāri pa sarkano, saukātu par dalbajobiem.
23.-Mar-2023 12:19 pm - šitas protams ir romantiski bet
Kāds varēja painteresēties par krioniku

https://www.youtube.com/watch?v=Xf-AUiB-tc4

https://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/52256

https://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/9779

https://dspace.lu.lv/dspace/handle/7/9779

utt, tur ir vēl

Jo racionāli būtu eitanāzijas un krionikas juridiskos aspektus risināt reizē, tas labi viens otru papildina un funkcionējoša freimvorka gadījumā mums, iespējams būtu mazāk eitanāziju un tā vietā vairāk kriopacientu
23.-Mar-2023 03:02 pm
pirmajā Bali dienā nopirku jogas paklājiņu. ak, uz mājas otrā stāva terases jogot ir tik lieliski. pirmajā reizē skatījos uz džungļiem, stāvēju uz paklājiņa, un nobira no pašas palmas augšas viens vīteņa zieds. dažkārt ar mani jogo kopā lielās skudras. bet šodien es beidzot tiku uz kārtīgu vinyasu jogas studijā rīsu terašu vidū un gandrīz apraudājos.
esmu vienkāršs cilvēks, uz mani tik labi strādā klišejas.
22.-Mar-2023 08:51 pm - MaPatoloģija ( mapats vārās, sampļi)
Mapatu dresēt ir jautri.

Mapats lec un vārās:

//Izsniegt tev nepilnvērtīgā izziņu varu arī bez tavas vergadvēseles, diplomētā dauņa klātbūtnes. Tas, ja vēl kāds šaubās par lietotāja ctulhu vietu hierarhijā, varēsi uzrādīt :), pamuļķi.//

//-Kas notiek, ja sakrusto diplomētu lohu ar zālēdāju-pakaļskrējēju? Protams, ka nekas, jo abi nomira no pārliekas ticības zinātnei.
-Pa mežu izkāmējis vegāns veļ noēdušos zinātnieciņu, bet tad atnāca konspirāciju"teorētiķis"(meža īpašnieks) un abus bēgļus tuvākajā 15 minūšu pilsētā iemainīja pret nevakcinētu jaunu mātīti.//

//Kad chatGPT666 man piedāvās iemainīt no diplomētiem lohiem taisītu sojlent undergraduate, tad es zin atteikšos, jo visādus sūdus neēdu.

Par atsevišķu maksu tagad, varu tajā netālajā nākotnē aiznest to porciju uz kapiem.//

//Cerams, ka saproti pats savu problēmu ar špricīšu izraisīto iq zudumu, kam protams sekas ir, gan tava piešpricēta klaviere, gan debīlismu atgādinošās smiekla lēkmes./

//Nopelni kvalitatīvas diršanās tiesības, ja esi spējīgs, diplomētais dunduk.//


tiesa gan ne pārāk asprātīgi, toties daudz.
22.-Mar-2023 11:38 am
Dziedātājs Mazais Pumpis (Armani Gang autors) izdevis savu pirmo "metāla" dziesmu. Pēc pirmajām 15 sekundēm automātiski vizualizēju, kā Līķpisējs (Corpsegrinder) pārgriež Pimpim sprandu, lai nekas tāds pasaules mūzikas vēsturē vairs netiktu atkārtots. Saprotiet, problēma jau nav mūzikā pašā, bet gan faktā, ka Mazā Pumpīša popularitātes dēļ šo garadarbu izdzirdēs pārāk daudzi cilvēki. Šādai mūzikai jāpaliek autistu un outsider mūzikas annālēs. 
22.-Mar-2023 11:17 am
otrdienas ir labākās ballīšu dienas
22.-Mar-2023 11:00 am - rEālAs prOBlēMas
Hm nu nē, korumpētu valstu sankcionēta piespiedu čūsku eļļa, kas labākajā gadījumā nedara neko, sliktākajā, nonāvē, ir nopietnāka problēma par zaglīgu ierēdņu šmaukšanos vai (((ASV))) proxy kariem un mežonīgu slāvu plūkšanās. Miljoniem fiziski cietušu upuru, kas uz sirdsapziņas pašu valdniekiem un medicīnas darbiniekiem, bez jebkādu ārēju ienaidnieku iejaukšanās. Tas ir 100x nopietnāk.
22.-Mar-2023 09:05 am
uz pusi no izmeklējumiem atkarībā no iestādes jāgaida esot gads līdz trīs gadi.
ha, varētu tīra principa pēc iestāties, mož nākotnē noderēs.

sagaidīt algu un maksāt it iz. ja vispār paspēšu.
21.-Mar-2023 08:49 pm
Mīļie cibiņi, vai kāds varētu pastāstīt, kur Rīgā var nopirkt Indijas sīpolus audzēšanai.
Esot ļoti ārstnieciski. Paziņai apsolīju to noskaidrot.
21.-Mar-2023 08:08 pm - "malinformation" xDLove how they say that the content is not "misinformation," or "disinformation," (because it is true) but "malinformation." (because it damages their narrative).

They could not make this any more clear through their choice of Orwellian language and censorship, they consider any truth that harms them and their narrative to be wicked, petulant and wrong and call it "malinformation," because the truth causes harm to the ruling class and their plans, there is no concern at all with public health here, just censoring the truth because people may not get on board the vaxx train to hell if they have informed consent.
21.-Mar-2023 09:52 am - Bibliotēka
Kopš ciema bibliotēkā nomainījās personāls, iepriekšējā vadītāja aizgāja pensijā un viņas kolēģe aizmigrēja uz citu bibliotēku, iestādījums kļuvis ļoti nepretimnākošs. Cilvēciskais faktors tā teikt.
Tā jau nedēļu, pie pasūtītās grāmatas, elektroniskajā katalogā man karājas ierakstiņš "neapstrādāts". Gaidi un mini - apskatīsies vai neapskatīsies, ja apskatīsies "kad?" un tad jāizņem 48 stundu laikā, neizņēmi, jo nepamanīji, pats vainīgs, sāc procesu no gala...
Iepriekš atbildēja stundas laikā un par saņemšanu atsūtīja e-pastu...
21.-Mar-2023 09:54 am
es nesaprotu, ko es sajūtu, skatoties uz viņu
21.-Mar-2023 12:34 am
Pasaules dzejas dienā jāizvēlas dzejolis, jāpārraksta tas ar roku uz kartītes un jāuzdāvina kādam citam. Pasaules organizatori nešaubās, ka dzeju var iespiest praktiskā un noderīgā kopības radīšanas rāmī kopā ar šokolādes cepumu.
Cilvēki, kuriem es gribētu uzdāvināt ar roku rakstītu dzeju, atrodas pārāk tālu un mūsu mīla bieži vien ir bijusi un turpina būt smagnēja.

Bet ir taču ciba, vai ne.

Kad Frosts skatās uz mājas dēļiem, saka Brodskis, viņš saprot, ka koks nepavisam nebija domājis, ka paredzēts kaut kam tādam.

Deep conviction or preference can seldom
Find direct terms in which to express itself.
Today on this shingle shelf
I understand this pensive reluctance so well,
This not discommendable obstinacy,
These contrivances of an inexpressive critical feeling,
These stones with their resolve that Creation shall not be
Injured by iconoclasts and quacks. Nothing has stirred
Since I lay down this morning an eternity ago
But one bird. The widest open door is the least liable to intrusion,
Ubiquitous as the sunlight, unfrequented as the sun.
The inward gates of a bird are always open.
It does not know how to shut them.
That is the secret of its song,
But whether any man’s are ajar is doubtful.
I look at these stones and know little about them,
But I know their gates are open too,
Always open, far longer open, than any bird’s can be,
That every one of them has had its gates wide open far longer
Than all birds put together, let alone humanity,
Though through them no man can see,
No man nor anything more recently born than themselves
And that is everything else on the Earth.
I too lying here have dismissed all else.
Bread from stones is my sole and desperate dearth,
From stones, which are to the Earth as to the sunlight
Is the naked sun which is for no man’s sight.
I would scorn to cry to any easier audience
Or, having cried, to lack patience to await the response.
I am no more indifferent or ill-disposed to life than death is;
I would fain accept it all completely as the soil does;
Already I feel all that can perish perishing in me
As so much has perished and all will yet perish in these stones.
I must begin with these stones as the world began.

/On a Raised Beach, Hugh MacDiarmid (To James H. Whyte)
20.-Mar-2023 10:47 pm
Noklausījos trīs Portico quartet koncertus. Vispār mīlu dzīvo mūziku, uhh
***
Sapnī redzu vienu un to pašu bunkuru. Kas nedaudz savādāks, bet vilina. That joy of looking into the unknown!
***
Noskatījos filmu Mātes piens. Es gribētu tās kofeīna ampulas pagaršot☕
Domāju, ka brīvība, it īpaši iekšējā, tiešām ir ļoti nozīmīga, lai emocionālā pasaule nenobruktu kā Doveikas attēlotajai Astrai.
***
Gribu visu no samta/velveta
20.-Mar-2023 09:23 pm
uznāca vēlme apgūt sīpolzupas noslēpumus.
jo vairāk skatos uz tām bildēm, jo vairāk gribas iemācīties un izgaršot.
20.-Mar-2023 08:14 pm
Krievu vai kazahu: kādus grieķus ēd Latvijā?

Tīrais siluets labi izākstīsies gan ar džinsiem, gan auduma biksēm.
This page was loaded Mar 24. 2023, 8:12 pm GMT.