MaKo
Draugi 
7.-Dec-2022 08:12 pm - ne tik uzjautrinoši


The Washington Post reviewed a play about pedophile sex predators … and called it “brilliant”. According to critic Peter Marks: “The punishments inflicted on some pedophiles are so harsh and unrelenting as to be inhumane”. They’re really trying to paint the pedos as victims. They’re really trying to normalize pedophilia. And they’re even trying to make it part of popular culture.
7.-Dec-2022 07:59 pm
Daži no maniem senčiem ir bijuši kristieši. Iespējams, tas man ļauj saprast pozīciju, ka arī ienaidnieku var ne-dehumanizēt.
7.-Dec-2022 05:56 pm
Cik tomēr apbrīnojami dziļi dažos cilvēkos ir ieēdies krievu impēristu gadu desmitiem maltais pantiņš, ka jebkāda latvieša pašapziņas izpausme, kas krievu impēristiem nepatīk, ir nacisms, no kura var atmazgāties, tikai klanoties krievu impēristu priekšā un ļaujot viņiem darīt. Tā laikam arī ir daļa no smagā padomju mantojuma.
7.-Dec-2022 05:45 pm
starp citu, vai nav īstais brīdis pirkt lv uzņēmumu akcijas? vai arī kritīs vēl zemāk?
7.-Dec-2022 05:06 pm
antipirēna retrīts.
antipirēna vanna.
7.-Dec-2022 03:40 pm
žogs palicis tikai ap okupācijas pieminekli, var brist sniegu parka daļā
7.-Dec-2022 12:19 pm
Vārda brīvība.

Satversmes tiesa ir skaidrojusi, ka Satversme vārda brīvības ierobežojumus noteikusi vispārīgi, savukārt Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencija (turpmāk – ECTK) dod konkrētākus kritērijus. Tāpēc attiecībā uz pieļaujamajiem plašākajiem vārda brīvības ierobežojumiem Satversmes normas jāinterpretē ECTK 10. panta izpratnē (Satversmes tiesas 2003. gada 29. oktobra sprieduma lietā Nr. 2003- 05-01 22. punkts).

Pamattiesību uz vārda brīvību ierobežojuma mērķis atzīstams par leģitīmu tikai tad, ja tas atbilst ne vien Satversmes 116. pantā, bet arī ECTK 10. pantā minētajiem mērķiem, kuru labad var ierobežot vārda brīvību (Satversmes tiesas 2010. gada 22. februāra sprieduma lietā Nr. 2009-45-01 9. punkts). ECTK 10. panta otrajā daļā noteikts: "Tā kā šo brīvību īstenošana ir saistīta ar pienākumiem un atbildību, tā var tikt pakļauta tādām prasībām, nosacījumiem, ierobežojumiem vai sodiem, kas paredzēti likumā un nepieciešami demokrātiskā sabiedrībā, lai aizsargātu valsts drošības, teritoriālās vienotības vai sabiedriskās drošības intereses, nepieļautu nekārtības vai noziegumus, aizsargātu veselību vai tikumību, aizsargātu citu cilvēku cieņu vai tiesības, nepieļautu konfidenciālas informācijas izpaušanu vai lai nodrošinātu tiesas varu un objektivitāti." 

Satversmes tiesa ir atzinusi, ka ikvienam ir tiesības brīvi paust savus uzskatus jebkādā veidā – mutvārdos, rakstveidā, vizuāli, ar māksliniecisku izteiksmes līdzekļu palīdzību u.tml. (sk. Satversmes tiesas 2003.gada 5.jūnija sprieduma lietā Nr.2003-02-0106 secinājumu daļas 1.punktu un 2003.gada 29.oktobra sprieduma lietā Nr.2003-05-01 21.punktu).

Turklāt vārda brīvība līdzās tradicionālām tās izpausmēm, piemēram, runām, plašsaziņas līdzekļos pausto viedokļu dažādībai, dalībai demonstrācijās un citos pasākumos, ietver arī dažādas mākslinieciskas izpausmes formas, kā, piemēram, rakstniecību, glezniecību, mūziku, un arī citas kombinētas vārda brīvības izpausmes, tostarp simbolu lietošanu (sk. Satversmes tiesas 2015.gada 2.jūlija sprieduma lietā Nr.2015-01-01 11.4.punktu), tomēr Satversmes tiesa ir atzinusi, ka tiesības uz vārda brīvību nav absolūtas un var tikt ierobežotas, ja tas nepieciešams sabiedrības interešu labā (sk. Satversmes tiesas 2015.gada 2.jūlija sprieduma lietā Nr.2015-01- 01 13.punktu). Tāpat tiesības uz vārda brīvību nenozīmē visatļautību.

ECT judikatūrā nostiprinātais "sevi aizstāvēt spējīgas demokrātijas" jēdziens, no kura izriet valsts tiesības ierobežot Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijā (turpmāk arī – ECTK) paredzētās tiesības, tostarp, tiesības uz vārda brīvību, ja šīs tiesības tiek izmantotas pretēji ECTK paredzētajiem mērķiem.
Arī Satversmes tiesa ir atzinusi, ka demokrātiskai valstij ir ne vien tiesības, bet arī pienākums aizsargāt principus, pamatojoties uz kuriem tā ir radīta (sk. Satversmes tiesas 2006. gada 15. jūnija sprieduma lietā Nr. 2005-13-0106 13.6. punktu).

https://www.delfi.lv/news/national/politics/kapec-neplp-anuleja-atlauju-tv-rain-pilns-lemuma-teksts.d?id=55012048
7.-Dec-2022 11:33 am
vakar sapotējām bērnus pret a hepatītu un trakumsērgu. Ūpis saka, ka pret trakumsētu, jo tā esot smieklīgāk.

(bet nu - es saprotu, ka es esmu kaut kāds izlecējs un tirliņš, kurš visu grib par brīvu, bet šīs potes (kas vēl nav visas) jau vakar katram izmaksāja gandrīz 50eur. bērni drīkst ceļot, un viņi taču drīkst būt aizsargāti, vai ne tā, valsts?)
7.-Dec-2022 12:04 am
No otras puses - Ukraina pirms īsa brītiņa anulēja licences BBC (vai CNN?), par to, ka šie palaida ēterā Hersonu ar Ukrainas karogu, pirms tur bija ieradies Zelenskis...

Tā arī nepiefiksēju - atjaunoja, vai nē?
6.-Dec-2022 11:37 pm
Please look at the following picture of a Miss America beauty pageant in Greater Derry and guess who’s the winner.Yup, the winner is Brian, the overweight man caked in makeup. This picture perfectly reflects how today’s society is completely unhinged. Miss America is a beauty pageant. Brian is not a “miss” nor is he a “beauty”. So why did he win? Because he had to win. The competition was obviously rigged to push a political agenda. Brian won the scholarship and the prize money while these girls learned that the gender agenda is NOT on their side.
6.-Dec-2022 11:00 pm - victims of disgrace
žurnālists, kurš kļūdījās, par savu kļūdu: “ukrainians are undoubtedly the first and foremost victims of this war, but the suffering of russians is also important,” said mr. korostelev, who left russia after its invasion of Ukraine. “if they are dying in this war, then they are also its victims. i am a russian citizen working for a russian audience, i will not assume a position that will turn me from a russian journalist into a person who defends the interests of other people.”
https://www.nytimes.com/2022/12/06/world/europe/ukraine-russia-war-latvia-tv-rain-journalism.html

tikmēr tvrain jau atzina, ka viņa atlaišana bijusi kļūda, atvainojās un sauc atpakaļ: "natalia sindeeva, the head executive of the exiled russian tv rain network, asked the recently fired host alexey korostelev to re-join the media company. sindeeva apologized to korostelev and said that it was “disgraceful” to fire him for “a mistake”.
https://meduza.io/en/news/2022/12/06/tv-rain-ceo-natalia-sindeeva-asks-fired-host-alexey-korostelev-to-re-join-the-network
6.-Dec-2022 09:33 pm - best fake news
tvrain galvenais redaktors ir ļoti skaisti sagrozījis kanālam izteikto pārmetumu, ka tvrain ieradās uz administratīvo sēdi bez tulka: Вот так и рождается и распространяется фейк-ньюс. На заседание по лицензии представителей Дождя даже не пригласили.
vienkārši vajag izlikties, ka oriģinālā ziņa bija par šodienes sēdi, nevis par iepriekšējo pārkāpumu un faktu kā tādu, un tad nosaukt to par fake-news, jo, lai gan neviens nav teicis, ka tas notika šodien, bet tagad tā ir pateikts, viltus ziņa ir radīta + tās tekstā ir sūdzība par neesošo viltus ziņu oriģinālajā ziņā. šādi es vēl sākšu ticēt krievu propagandas spēkam.
6.-Dec-2022 08:59 pm
Par Navaļniju jau senāk šļakstīja tik pat karstu (o, kāds vīrietis, svīstu) kā Zjeljenski. Runājošās galvas - opijs tautai.
6.-Dec-2022 08:33 pm
Kā jau bija paredzams, īpaši progresīvie pa īstam sarosās par iespējamo cenzūru tikai tad, kad zem tās pakļūst piektās kolonnas un pučisti.
6.-Dec-2022 07:54 pm
No pēdējām atziņām par vēsturi un tagadni, arvien vairāk liekas, ka atrodamies kādā globālās stratēģijas datorspēlē. Visi individuāli esam NPC priekš mikromenedžmenta un daļas no lielākām figūrām makro soļiem. Mūs spēlē kaut kādi nogarlaikojušies deģenerāti, jo nav vairs prātā nekā labāka ko darīt. Varbūt viņi arī ir tie, kas atklājuši nemirstības formulu un sava loma spēlei ir salabāt to pilnīgā noslēpumā un tikai savai lietošanai, nepārtraukti iznīcinot tautas, valstis, radot jaunas, pārtaisot demogrāfiju, izraisot karus, teraformējot spēles lauku utt.
Vai arī kā daži domā, ģenētiskās inženierijas eksperiments.

Jebkurā gadījumā šīs samsaras kungi ir kādi antediluviani, citādi visam šim absurdam un neloģiskumam it visā, ko "mēs" darām nemeiko sensu pat, ja saprotam, ka cilvēki savā vairumā ir pastulbi. Vajadzētu tomēr pastāvēt līderiem, kas darbojas saviem junitiem par labu, bet tie visi ir lelles, kas dara visu pretēji NPC gribai un pēdēji pret to neko nevar darīt un arī negrib, jo pakļaujas no augšas inceptētiem algoritmiem.
6.-Dec-2022 05:06 pm - ;)
Vakar visu rītu priecājos par mārrutku speciālista (atvasināju no "Специалист хренов") komentāriem sastībā ar manu personu.

citāc:
***
Otrādi. Jan-09 laikam kaut kādi hormonāli traucējumi un viņa taisa drāmu.
+ jan - 09 nav tēmā, jo nezina ka repair manuals ļoti virspusēji reizēm ir bet principiālās elektriskās shēmas, spriegumu un testa signālu kartes, elementu izvietojuma kartes un vispārējā tehniskā apraksta parasti nav.
Nē nu tas ir samērā smieklīgi ja cilvēks izsakās par elektrotehniku un (acīmredzot) nezina kā izskatās normāls tehniskais apraksts un ekspluatācijas instrukcija
***

šodien padomāju, ka jāuzraksta, pašam noderēs.

Ap 89-90o gadu manās rokās nokļuva pirmās "руководства по обслуживанию" un "руководства по ремонту". Pirms tam jau biju saskāries ar "инструкций по эксплуатации" un "руководство пользователя" tipa rakstu darbiem. Principā tiem laikiem normāla parādība, 3 līmeņu dokumentācija, a la lietotājam, apkalpotājam, remontētājam.
Kopš tā laika ir pabeigts radiotehniķu kurss, kur apgūta teorija, pastrādāts dažādās pozīcijās un apakšražotnēs ražotnē LV (RRR jaunā) un UK (Eaton MEDC), pabūts Roehde&Schwarz ražotnēs / treniņu centros Ķelnē un Minhenē.
PCB salikšana, testi, fault finding down to component level, mikreņu programmēšana, AC/DC shēmas, HV, frekvences, oscilogrāfi etc nosedz mazu daļu no pieredzes.

un bija smieklīgi, ka kāds, kura "замашки" jeb uzvedība pretendē uz SC tehnokrāta titulu, nezin par elementārām nozari (elektroniku un elektrotehniku) ietekmējošām EU likumdošanas izmaiņām, un pēc tam mēģina "nolikt" oponentu, rakstot pilnīgu .uiņu.

/upd Vispār jau jāsaka paldies oponentam, uzliku vilkties jaunākos pieejamos elektronikas servisa manuāļus, citādi pēdējie vēl novembrī atvilktie bija par mil sakariem, taktiku, un droniem.
6.-Dec-2022 07:00 pm
Kas attiecas uz "Doždj" licences atņemšanu - es ļoti gribētu, lai šī lieta tomēr nonāk līdz tiesai, jo šobrīd tas viss ir ārkārtīgi necaurspīdīgi; un medija voluntāras slēgšanas precedents, balstoties uz emocijām un "mums šķiet, ka viņi nepietiekami nožēlo savas kļūdas", man liekas pārāk bīstami.

Savukārt, arguments "viņi tādi nepatīkami augstprātīgi tipiņi, un mēs nevaram zināt, ko viņi pie sevis domā", piedodiet, vispār ir no pēcpuses izvilkts un droši varat bāzt to sev tur atpakaļ.
6.-Dec-2022 05:32 pm
1583. gada 25. augustā jezuītu vicerektors ar dažiem asistentiem laivās izbrauca jūrā un pēc jūrmalas zvejnieku lūguma svētīja jūru, kā to pēc tradicijas esot pirms reformācijas darījuši dominikāņi un franciskāņi. / Latvijas vēstures avoti Jezuītu ordeņa arhīvos, sak. Dr. J. Kleintjenss, 1941
6.-Dec-2022 04:37 pm
ļgribās plašu dzīvojamo telpu vai darba istabu. ar milzīgu galdu vidū, uz kura darboties, brīvi apjamu no visām pusēm, un gar sienām vajadzīgos materiālus, lielu logu uz ziemeļiem gaismai.
6.-Dec-2022 02:18 pm
cilvēki valkā kurpes, kuras neatbilst pēdas formai (foot shape boots), pat celtnieki, militāristi un sportisti - kuriem funkcionalitātei būtu jābūt cieņā.

* sliktas idejas nemirst nekad.
6.-Dec-2022 12:21 pm
no rīta man šķita, ka Doždj apraides anulēšana mazliet par skarbu, bet tad palasīju krievu t.s. opozīcijas žurnālistu reakcijas, kurās viņi beidzot atklājuši savas īstās nostājas, vēsā mierā apsaukājot latviešus par nacistiem un mudakiem, un pārdomāju.
This page was loaded Dec 7. 2022, 9:08 pm GMT.