MaKo
Draugi 
20.-Okt-2021 10:28 am
mani Austrāļu kolēģi no Tribīnēm rīt nāk laukā no lokdauna un komandantstundas, un viņiem sākas pavasaris.
20.-Okt-2021 08:03 am - ara
Apinis raksts atkal:

***
Latvijas veselības aprūpes budžets 2021. gadam ir tieši par trešdaļu mazāks nekā nepieciešams pandēmijas apstākļos, un to saka Pasaules Veselības organizācija, un tai līdzi – Latvijas ārsti.

Otra Latvijas budžeta īpatnība ir veidot to kā puzli, kur puse no puzles gabaliņiem ir piemirsta kastē. Tad nu daļai medicīnas kaut kāds finansiāls segums ir, daļai nav. Par daļu puzles gabaliņu ir lielāka interese. Atceros – pirms dažiem gadiem budžetā atradās vieta kādam nozīmīgam un itin dārgam uroloģijas aparātam, kas Latvijā bija izmantojams dažiem pacientiem gadā, tai skaitā kādam vārdā neminamam, taču ietekmīgam Saeimas deputātam.
Tātad – lai budžetā rastu kādu papildus eiro kādai medicīnas nozarei, kādam kompensējamam medikamentam, kādam diagnostikas aparātam vai slimnīcas reanimācijas nodaļas remontam, vajag kādu, kas puzles gabaliņu izvilktu no kastes un ieliktu budžetā.
„galvenais iemesls iekļaut budžetā vienu vai otru pozīciju budžetā ir iespēja saņemt otkatu. No ģimenes ārstiem nekad nekādu otkatu dabūt nevarēs, tādēļ viņiem vienmēr būs to bada maizi ēst”
Ja par budžeta naudu tiek iegādāts superdārgs aparāts, kuru var izmantot trīs pacientu ārstēšanai gadā (maza tā Latvija, pacientu skaits atsevišķās jomās nav milzu liels), tad lētāk pacientu nosūtīt diagnostikai uz kaimiņvalsti.
***

https://www.la.lv/peteris-apinis-latvijas-veselibas-budzets-ka-septinu-aklu-indiesu-izpratne-par-ziloni
20.-Okt-2021 09:50 am - Aļņi ir vareni dzīvnieki.
Veicu izpēti, bet tā arī nesapratu. Kakova huja ir jāmedī aļņi? Viņi pat neposta sējumus, atsķirībās no stirnām, kuras medī nelabprāt, un briežiem. Noteikti, ka manai neizpratnei ir kkāda saistība ar to, ka mūsdienu medības šķiet perversija.
20.-Okt-2021 07:53 am - ip
interesanti palasīt:

***
Mūsu valstij un valdībai bija tik naudas kā nekad un minimums 6 mēnešu termiņš, lai sagatavotos rudens pandēmijas uzliesmojumam, par kuru savlaicīgi runāja un brīdināja speciālisti visos kontinentos. Šodien pat Kaimiņam un Pimenovam ir skaidrs, ka mūsu mīļajā zemītē ir brutāli nozagti miljardi (sic!) eur no ārvalstu pandēmijas programmu aizdevumu resursiem.

Tomēr tas nav galvenais, un nešaubos, ka jau, vēlākais, 2022. gada ziemā, kā teikt, visas pandēmijas laika finanšu rebes tiks ''rautas gaisā''. Personīgi man to neformālās sarunās ir apliecinājuši arī mūsu stratēģiskā partnera specifisku struktūru pārstāvji. Šie paši pārstāvji jau krietnu laiku iepriekš definēja, ka būvniecības (t.sk. ceļu būvniecības) karteļi tiks, runājot valstsgribētāja Levita vārdiem, ņemti priekšā. Un tika paņemti priekšā.

Dabīgi, ka kādam baram politisku darboņu un augstāko ierēdņu nāksies pārvietoties blakus dzīvojamās platībās pie Aivara no Ventspils. Situācijas unikalitāte ir tajā, ka pirmo reizi Latvijas vēsturē var tikt aizturēti un pat notiesāti pāris ministru. Jau šodien dosjē par dažu labu, kas uzkrāti vienā ēkā pie šosejas uz lidostu, parsniedz visas normāla saprata robežas. Ka teikt - tā nezog pat Ukrainā.

Knifs ir citur un citā - Latvijas tauta sen sevi ir nodalījusi no varas un, būsim godīgi, arī no valsts kā tādas. Visiem zināmais - es mīlu šo zemi, bet ienīstu šo valsti. Apliecinājums minētam ir % vēlētāju piedalīšanās vēlēšanās un emigrējušo skaits. Faktiski tas ir pūļa juridisks nihilisms, kad tiek nepieņemts un noliegts jebkas, ko piedāvā vara. Nav dūmu bez uguns.

Visas atjaunotās valsts desmitgadēs preču (it īpaši - akcīzes) kontrabandu pāri valsts ārējai robežai un PVN karuseļshēmas ir organizējusi VID augstākā vadība finanšu ministru uzdevumā, bet piesegusi Finanšu policija (visos tās nosaukumos) ciešā sadarbībā ar Drošības policiju, Ekonomisko policiju un Ģenerālprokuratūru. Caur būvniecības karteļu shēmām nāsīs ir iešnaukti miljardi eur. Tas pie visiem Iepirkumu uzraudzības birojiem, Konkurences padomēm, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras, Valsts kontroles utt.

Lielākā daļa narkotiku apgrozījuma un tirdzniecības, kā arī prostitūcija sen Latvijā ir nevis zem policijas jumta, bet pašas Valsts policijas augstākā vadības līmeņa darbinieku organizēts un vadīts rūpals. Atbilstoši rietumvalstu ekspertu aplēsēm ik gadu Latvijā tiek izzagti no valsts vai iegūti citos noziedzīgos ceļos ap 3 miljardiem eur, kas līdzvērtīgi 1/3 valsts budžeta. Šeit nav runa par klasisko kriminālu, bet tikai par balto apkaklīšu organizēto noziedzību.

Kopumā valsts un pašvaldību samezglotā Latvijas izzagšanas mehānismā vēsturiski (it īpaši kopš Repšes Jaunā laika nākšanas pie varas tālajā 2002.g.) savstarpēji sasaistīti (pat laulības saitēm, piemēram, Jaunups - Leiškalns) aptuveni 5000 ģimeņu. Šīs 5000 ģimenes kontrolē visu valsts varas, izpildvaras, tiesu sistēmas, specdienestu, lielo valsts un pašvaldību uzņēmumu, prokuratūras, kas būtiski svarīgi - arī vadošo plašsaziņas līdzekļu un Nacionālās drošības padomes darbību.

Sveši šeit jau sen nestaigā. Visi, kam ko vajag, pazīst personīgi, bet, ja nepazīst, tad ir uzticami vidutāji, kas pazīst abas puses. Tiek audzināta valsts līmeņa izzadzēju jaunā šķira, kura jau sāk nomainīt 2000. gadu politisko un izpildvaras krimināleliti. Būtiska loma paaudžu nomaiņā atvēlēta studentu korporācijām un specifiskai kadru kalvei - Rīgas Juridiskajai augstskolai. Visur visi savējie.

Visi, kas ir pret sistēmu, tiek izstumti uz neatgriešanos. Komunisma politiskās varas formā Milovans Džilašs (Milovan Djilas) nonāca pie slēdziena, ka cilvēku kopumu, kas īsteno šādu valsts pārvaldes modeli, sauc par Nomenklatūru. Nedaudz dīvaini, bet šodienas Latvijas politika ir Nomenklatūras politika. Nomenklatūras pārvaldei ir raksturīga disidentu kriminālvajāšana no specdienestu puses un krimināllietu (kriminālprocesu) fabricēšana, izmantojot valsts resursus.
***
20.-Okt-2021 07:44 am - dp
Dienas prieks:

***
Epidēmija kļuva par sezonālu slimību, ar kuru mēs turpmāk sadzīvosim. Tā, sākoties vasarai, pazūd un rudenī atgriežas. Tā tas būs vēl gadiem. Atgādināsim publikai, ka tā pote, ko mums dod un ko arī es esmu dabūjis, paredzēta tam vīrusam, kas plosījās 2020. gadā. Paldies dievam, ka sagadīšanās pēc šī pote nostrādā arī pret to vīrusu, kurš plosās šogad. Covid vīruss nav tik labi izpētīts kā gripas vīruss. Ja pareizi esmu sapratis, tad ikgadējā vakcīna gripai jau ir puslīdz gatava. Dienvidu puslodē ziema ir tad, kad mums ir vasara. Virusologi paskatās, kā Argentīnā vai Austrālijā cilvēki slimo, piefrizē aktīvās vielas, un vakcīna gatava. Es nezinu, vai tāpat var rīkoties ar koronavīrusa vakcīnām. Visi mums stāsta, ka zinātne ir viszinoša arī par šo Covid vīrusu. Tās visas ir muļķības. Zinātne par šo vīrusu šobrīd tikai top. Šobrīd ir tikai hipotēzes. Zinātne būs pēc desmit gadiem, kad šos datus izanalizēs. Līdz ar to mums jābūt gataviem dzīvot šajā neziņas fonā, līdzīgi tam, kā bombardēšanas laikā no gaisa. Sākoties uzlidojumam, salienam pagrabos un, kad tā beidzas, izlienam ārā. Tā, kā bija, vairs nebūs. Turpmāk darba kārtībā būs totālā vakcinēšana vienu vai divas reizes gadā. Varbūt būs kādas ilgtspējīgākas vakcīnas.

Kolīdz tika izsniegti Covid sertifikāti, bija skaidrs, ka cilvēki tiek un tiks šķiroti. Līdz šim mums nav bijušas tādas propagandas, ka tie, kuriem nav auto vadīšanas tiesības, ir meļi, krievu aģenti vai nepatrioti. Taču ir propaganda, ka tie, kuri ir bez sertifikātiem, ir baigie kropļi un visādi citādi pretīgi cilvēki. Ar šādu un līdzīgu cilvēku dalīšanu ir sākušās vislielākās nelietības pasaules vēsturē. Vispirms cilvēkus sadala un tad daļu no sadalītajiem padara par sliktākiem nekā pārējie un pēc tam par necilvēkiem. Tā rodas Srebreņicas.
***

https://neatkariga.nra.lv/intervijas/361066-marcis-bendiks-nakamo-covid-lokdaunu-istenot-neizdosies
20.-Okt-2021 08:50 am - Trešdiena, pilnmēnesss, Haijams
میلم به شراب ناب باشد دائم
گوشم ئه نی و رباب باشد دائم
گر خاکً مرا کوزه گران کوزه کنند
آن کوزه پر از شراب باشد دائم

Parindenis:

Kārojas tīra vīna man allaž;
Ausij manai flautas un rubaba* kārojas allaž;
Ja podnieki darinās krūku no maniem pīšļiem,
Lai tā krūka ir vīna pārpilna allaž!

* rubabs - mūzikas instruments, laikam stīgu.
20.-Okt-2021 08:45 am
Kāpēc vispār cilvēkus, kuru stāvoklis nav draudīgs, jāgulda slimnīcās? Kur palika vecais labais - guli mājās un ej savu antibiotiku kursu?
20.-Okt-2021 08:27 am
Vēl no ceļā noklausītā iesaku Džīdžīdžī sarunu ar Andreju Osokinu. Arī tad, ja klavieres tevi itin nemaz neinteresē.
20.-Okt-2021 12:57 am
Pirmajā The Good Place skatīšanās reizē šis paslīdēja garām, bet jūs zinājāt, ka Pamela Andersone, amerikāņu mūsdienu seksa simbols, ir kanādiete, tai skaitā ar somu un krievu izcelsmi?!
19.-Okt-2021 11:47 pm
Rīt uz Tallinu. Darba darīšanas, bet tāpat jāiespiež brīsniņš, kad apciemot katzi un ievērtēt viņas jauniegūto īpašumu.
Vēl es aizdomājos, nez, vai tiešām eksistē cilvēki, kuri pērk šampūnu normāliem matiem vai krēmus normālai sejas ādai. Es kopš matu balināšanas vidusskolas laikā vairs nekad neesmu pirkusi, vienmēr skatos, kaut ko bojātiem. Jo, pat ja neatbilst, vienmēr var padarīt stiprākus, vai ne. Varbūt normālos produktus pērk cilvēki ar augstu pašapziņu un tam nav nekada sakara ar patieso situāciju? Jo kā citādi izskaidrot, ka tos tomēr tirgo.
19.-Okt-2021 09:38 pm

Tautas varoņi: https://www.covidgudrie.com

19.-Okt-2021 07:08 pm - the gift that keeps on giving :D
Mēmu domāšana ir kaitīga jūsu veselībai.
19.-Okt-2021 07:06 pm
Godīgi nopelnīts lokdauns.
19.-Okt-2021 08:53 pm
"Būtiska problēma Rietumu universitātēs" ir vai nu galvās, kurām ir visai vāja apjausma par akadēmiju. A la ķipa skola, tikai lielāka. Vai tajās, kas pūš kultūrkaru ziloni."

Kāpēc kreisie tik ļoti nemīl, kad norāda uz viņu ietekmi vai vispār uz to, ka viņi pat eksistē (tāpat kā žīdiem, nez kāpēc)? Kultūrkara nav tik vien tā ir sagadījies, ka mūsu senjorvalstī ASV neomarksistu ekstrēmās ideoloģijas (piemēram jaunā tipa rasismu caur Critical Race Theory) māca nu jau ne tikai universitātēs un birokrātu apmācību kursos, bet vidusskolās, savukārt bērnu vecākus, kas pret šādu parādību protestē, oficiālas valsts amatpersonas aicina pasludināt par teroristiem un krimināli vajāt.

Taču tas nav karš, tikai zilonis kādam galvā. Tātad, lai drīkstētu teikt, ka notiek kultūru karš, mums vajadzīgs... kas tieši?
19.-Okt-2021 08:23 pm
Mājsēde, ta mājsēde, bet man patiess prieks par komandantstundu. Beidzot varēšu [mēģināt] ieradināties dzīvot Andreja Upīša režīmā - celties 5.00 no rīta, nenormāli daudz sarakstīt, fiziski pastrādāt un 21.00 vakarā iet gulēt.
19.-Okt-2021 06:34 pm - mēs salūzām
aizbraucām uz Pļavniekiem "tikai paskatīties" un beigās tomēr izstāvējām rindu uz Lidl. tāpat regulārā iepirkšanās bija jātaisa un es jau pēdējās nedēļas to biju darījusi tikai rimi piegādē. katru reizi biju domīga par to, cik maz tomēr sanāk nopirkt iztērējot ap 50eur un es esmu personīgi ļ apvainojusies uz rimi par to, ka nereti iesvērtie dārzeņi/augļi nav tās jaukākās kvalitātes.

tagad gan mēs arī iztērējām stipri vairāk, bet es nevarēju turēties pretī lieliskajiem Lidl riekstiem. tur ir garšīga maize un brēceļi, un tās brokastu pilngraudu bulciņas kā Vācijā.

nostāvējām aptuveni 35 min, pat man niķīgais vīrs nepaspēja sapsihoties, greit saksēss!

tagad gan, lūdzu, lai tas rindas beidzas un var uz turieni doties iepirkties cilvēcīgi.
19.-Okt-2021 03:35 pm
Es, protams, saprotu, ka šī ir brīva valsts, bet kapos manas steidzīgā melnā kaķa fotomedības iztraucēja dzērājs, kas sēdēja uz soliņa un sāka aurot. Protams, katrs sāpi izpauž, kā māk, bet izklausījās, ka sāpe drīzāk ir par šmigas beigšanos, nekā jebkādu nelaiķi.

Pakaļ it kā neskrēja, bet moš jāiepērk pipargāze just in case? Ar visu mājsēdi pat mūžīgajiem zildeguņiem nekas cits neatliks, kā aurot gaišā diennakts laikā.
19.-Okt-2021 02:30 pm - mini, mini mīkliņu (24h)
kā sauc pinō gridžio, kas garšo pēc šablī?
19.-Okt-2021 01:36 pm
Klātienes mācības un pēdējo nedēļu trakomāja skolā sievai noslēgušās ar treknu punktu - Covid pozitīvu testu. Principā, redzot kas apkārt notiek, tas bija tikai laika jautājums. Priekš vakcinētās salīdzinoši smagi simptomi. Visas brīvdienas nogulēja ar temperatūru, klepu un nespēku, tagad jau paliek labāk. Noteikti stress un nogurums bija pastiprinoši apstākļi. Paralēli visam no slimība gultas joprojām jāraksta e-klasē vēstules, jāskaidro vecākiem testēšanas un karantīnas kārtība utt.
Piedevām arī meitai bērnudārza grupiņā ir covid gadījums. Meitai vakar uzleca temperatūra, šodien uztaisījām testu un gaidām.

Es vienīgais vēl pagaidām esmu bez simptomiem un drīkstu legāli iziet ārā no dzīvokļa. Rīt taisu testu. Pirmo reizi, starp citu.

Tā lūk. Kamēr daudzi paziņas pa Kanārijām, Maltām un Parīzēm, tikmēr mēs Kovidā!
19.-Okt-2021 01:16 pm
Vai kāda valkā moon boots?
Un kā ir?
19.-Okt-2021 01:04 pm - Sevi cienoša valdība tādā reizē izdarītu sepuku
Pagājušā gada lokdauna rezultāti (katru nedēļu skaitīt man slinkums):
3.-9. novembris - 1919 saslimušo
9. novembris - tiek ieviests lokdauns
24.-30. novembris - 3382 saslimušo
8.-14. decembris - 4365 saslimušo
30. decembris-5. janvāris - 5442 saslimušo

Neapmācāmie.
19.-Okt-2021 12:04 pm
vakar izdusmojos un izbēdājos, bet nu neko. sapratu, ka tā kā bērni ir mazi, arī aizbraukšana neko nerisinās - bez15 astoņos vakarā viņi pucē zobus, ģērbj pidžammas un lien gultās. vai nav vienalga, kurā valstī. idejiski komandanstunda ietekmē to, ka šeit es vakaros varēju satikt draugus. tagad nevarēšu. bet arī nevienā citā pasaules valstī nevarēšu, jo tur nav draugu, hahaha.
19.-Okt-2021 11:35 am
Goddammit, Zalando. Tagad 50% off apaviem. Man vajadzētu taupīt naudu, bet vai es varu pateikt nē ideālajiem ādas šņorzābakiem, kas tagad būtu 60 eiro????? Remains to be seen.
This page was loaded Okt 20. 2021, 12:13 pm GMT.