MaKo
Draugi 
24.-Mar-2019 11:40 pm
Mums rajonā uzradies zvērēns. Čupakabra nebūs. Neliels, par kaķi mazāks, ar garu asti, iespējams, pūkainu. Sākumā domāju, ka vāverēns, Aizvakar gāju pie māmuļas, šitāds pārleca pāri ceļam.
Šovakar atkal pārskrēja ielu. Varētu būt cauna, bet aste mulsina. Kažociņā ir kaut kas gaišs, bet nu lemurs arī nebūs, lai arī izturēšanās tāda kā nekaunīga, tā kā uz karali Juliānu nedaudz.
Domju, vai tikai tā fretka, ko te nesen staidzināja, nav pasprukusi.
24.-Mar-2019 10:32 pm - īpašumzīmes
Kā rakstīts senāk, Rīgas reisus ikvienā lidostā var pazīt pēc vismaz stundu iepriekš, laicīgi izveidotās un akurātās rindas, kuras kārtība tiek savstarpēji un modri uzpasēta,
bet šoreiz nostiprināju vēl vienu vērojumu.

Proti, kārtīgs Latvijas ceļotājs pasaulē dodas ar Statoil akcijā iekrāto Good Year un/vai RIMI uzlīmju akcijā iegūto Wenger somu/koferi. Akcijas, acīmredzot, bija gauži populāras un somām ir augsti sajaukšanas riski, tāpēc drosmīgie laikabiedri savai mantībai piešķir īpašu atšķirības zīmi- sarkanu atlasa lentīti, visbiežāk, 0.5 cm platu ("tādu smalkāku"), kuru uzsien akurātā mezglā (kungi) vai glītā pušķītī (dāmas) un piestiprina pie roktura kreisā furnitūras gredzena.

Tā nu atceļā Rīgas lidostā drosmīgie laikabiedri ar raksturīgo neuzticēšanās un "ka tik' kaut ko nepazaudēt" sejas izteiksmi metās virsū ilgi gaidītajām bagāžas lentām ("ka tik' somas nav izzagtas"), viens otram noceļot savus unikāli un droši marķētos bagāžas čemodānus un dažādi pierādot, ka EU,ŠITAIS MANĒJAIS.
24.-Mar-2019 08:29 pm
Šodien kādas garas un ļoti patīkamas sarunas laikā vairākkārt bija iespēja pašai sev formulēt pamatpunktus, kas man reizēm liek oponēt cilvēkiem, kuri pārstāv man kopumā tuvu diskursu. Respektīvi, - atzinu, ka tā nav tikai vēlme uzņemties Sātana advokāta lomu, ka ir brīži, kad es konceptuāli nepiekrītu cilvēkiem, kuru viedokli saprotu un kurš man daudzējādā ziņā šķiet atbalstāms. Izņemot atsevišķus, ļoti nopietnus punktus.

Pirmkārt un galvenokārt - mani ļoti biedē arvien pieaugošā tendence - turklāt gandrīz pilnībā aprobēta gandrīz visos pop-feminisma diskursos - jebkuru viktimitātes analīzi interpretēt kā "upura vainošanu". Manuprāt, ir ļoti bīstami noliegt iespēju, ka cilvēkam var būt uzvedības paterni, kas padara viņa dzīvi ievērojami riskantāku, un refleksija par to nekādi nesamazina uzbrucēja vai varmākas vainu. Negribu banalizēt šo tēzi ar triviālo piemēru, ka, piemēram, aizbraucot uz Sīriju, es uzņemos lielāku iespēju tikt pie šautas brūces nekā dodoties pastaigā pa Maskavas forštati (kur, iespējams, ir lielāka vabūtība, ka iekāpšu suņa kakā). Un, ja cilvēkam ievērojami biežāk nekā citiem gadās situācijas, kad viņu apdraud fiziska, emocionāla vai seksuāla vardarbība, iespējams, ir kaut kas, ko viņš vai viņa var darīt, lai padarītu savu dzīvi drošāku. Un nē, tas nekādi nemazina varmāku vainu un neatceļ nepieciešamību strādāt ar potenciālajiem varmākām.

Otrkārt - ciešā saistībā ar šo esmu bieži domājusi ārkārtīgi patronizējošo un cita subjektivitāti nivelējošo vai pat noliedzošo attieksmi, kādu mēdz izrādīt (pie tam viscēlāko nolūku ēnā) dažādas pārstāvnieciski-aizstāvnieciskās organizācijas. Visai autoritatīvā vēlme runāt kāda vārdā ar cieši paštaisnu, bet diemžēl gandrīz nemaz nepamatotu pārliecību, ka Zina Labāk. Un, ja spilgtākais piemērs, kas nāk prātā, ir sieviešu organizācijas, kuras pieprasa seksa pakalpojumu pircēju kriminālatbildību, tā nav nedz nejaušība, nedz sakritība.
24.-Mar-2019 07:57 pm
Kāpēc pašvaldību vēlēšanās varēja vēlēt, kurā iecirknī grib, bet EP vēlēšanās tikai noteiktā iecirknī?!

Upd: nolažojos, ar "pašvaldību" biju domājusi "Saeimas". Bet jautājums paliek tāds pats.
24.-Mar-2019 06:31 pm
mana pēdējā laika patīkamākā nodarbe ir nesteigšanās.

sēdēt pieturā uz soliņa. skatīties, kā vējš dzenā pērnās lapas, atkritumus un smiltis, kādu brīdi sēdēt ar acīm ciet.
sēdēt mežā uz akmens. skatīties, kā mirguļo ūdens, kā šūpojas koki, kā dzelteni tauriņi lido šurpu turpu un satiekas, apmet viens otram loku un lido tālāk (es vēlētos, lai arī tā varētu - apmest loku un lidot tālāk, nevis riņķot ap otru līdz savam un otra izmisumam), klausīties, kā čivina putni, burbuļo ūdens un čīkst koki.
caur pilsētu pārvietoties lēni, aplūkojot virsmas.
un pieskarties.
24.-Mar-2019 05:41 pm
cilvēki, kas atbrauc no Berlīnes, no stacijas aiziet uzreiz 7 km pastaigā līdz vienam tiltam. aizbrauc katrs savās mājās ar tramvaju. pakasa katrs savus kaķīšus. un kopīgi dodas uz nākamo konci.

te tāda Žižkovska Noc pasākums uz trīs naktīm, ja. tur visādas grupas spēlē. hoho. mēs noskatījām, ka tur Kalle un Katarzia spēlēs piektdienā. sarosījāmies, ka jāiet. diemžēl vēlāk (pēc biļešu iegādes) uzzinājām, ka Kalle un Katarzia spēlē vienlaicīgi. eh. izvēlējāmies Kalli tomēr. jo nu, Kalle!

Kalle bija atnākuši ar veselu šito te. akustisko ansambli. dziesmas joprojām sirdi plosošas un rauj iekšas uz āru, tas viss. papildus tie visi čīgātāji un sitēji un kas tik ne. tas viss bija mind blowing exp. kaut arī nogurums un sanīkums, ļ kvalitatīvi uzdepresējām tajā visā. visu atzīstu, neko nenožēloju. Kalles pamatsastāvs gan joprojām ir totāli kautrīgākie mūziķi ever. kad viņi dara mūziku, tikmēr tiešām skaties uz viņiem kā raw souls. bet, kad dziesma beidzas, iestājas klusums, visi applaudē, tad šie cilvēki redzami nezina, kur likties. tāpēc drošības pēc ķeras pie nākamās dziesmas. skaisti, sirdi plosoši skaisti.

pēc tam tika nolemts, ka centrā piektdienas vakarā būs ellīte un brauksim atpakaļ uz SpB. emm. uz SpB bija atnākuši visi. Visi! atradām pēdējās divas brīvās vietas visā barčikā. un vēlāk notika šis:

kaķ un VZ pīpē pie SpB un dzied Patata Puta.
čuvaks: do you speak English?
VZ: I'm sorry, I don't
čuvaks: oh, I thought.. nevermind.
VZ: no worries.
čuvaks čehiski pajautā, vai mēs runājam čehiski
VZ čehiski saka, ka nu nē
iznāk čuvaks2, čehiski apsveicinās ar VZ un kaķ, kaut ko čehiski parunājam.
čuvaks2 (čehiski čuvakam1): šis ir mans labs draugs **rāda uz VZ**
čuvaks1 (čehiski): jā, mēs pazīstami!

end of day bilance: 11.5 km, ja tic manam Health appam.
24.-Mar-2019 06:12 pm - S-Adenosyl methionine
Vai Latvijā kaut kur var nopirkt šo uztura bagātinātāju, plašāk pazīstamu kā SAM-e?
24.-Mar-2019 02:57 pm - Laika vērotāja piezīmes.
A neko, tīri pavasarīgs laiks.
24.-Mar-2019 02:31 pm - Ingsoc 2019
Free Speech Is Dead in Britain!

UK "Thought Police Unit" came to a man's house to warn him about his use of "Free Speech" - Discussing BREXIT might soon be illegal!?

Mayor Khan assigned 900 officers to ‘hate crime’ duty, which requires monitoring “speech


Mayor Khan - cik forš vietvalža nosaukums priekš totalitāra šithoula.

---Nav gan skaidrs kāpēc kristietis vēlētos bēgt no vienas islamiskas valsts uz citu.
24.-Mar-2019 02:06 pm

NZ ir savs "chief censor". Das some next level progressive shit.
24.-Mar-2019 11:48 am
kamēr es strādāju, zēni dzīvnieku izstādē

24.-Mar-2019 10:48 am
Aizbraucu līdz Vidzemes auKstienei. Atbrīvoju augļu kokus no ziemas kažokiem un piemājas mauriņu no pērno lapu segas. Bez izmaiņām sajūtās - rozes vēl zem sniega un es ļoti ceru, ka tās būs nosalušas.

Ieviesu jaunu gadžetu un tagad man pagažniekā iekārtojies bundzenieks, basists sēž kaut kur zem spidometra un Ēriks strinkšķina blakussēdētāja vietā. Ārā lietus, tumsa, vējš un nekas nevar būt labāks par nebeidzamu ceļu, siltu mašīnu un labu mūziku.
24.-Mar-2019 10:06 am - sadzīve
Aiziet gulēt ap vieniem un labprātīga pamošanās pusčetros... svētdienā(!!!) protams atstāj nospiedumus domu plūsmā.
24.-Mar-2019 08:33 am
klasisks daiļlslidosanas konkurss, tiešraide pa TV, komentētāji visgudri noliek vai paslavē. iznak japānis mangas Džodžo bizarre adventure tēlā un sāk ņemties, citējot pozas, pie ārprātīgas mūzikas. komentētāji klusē, beigās - "nu, ļoti atsvaidzinoši"

23.-Mar-2019 10:41 pm - vakara prieks
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/gimene-jaunmarupe-izvers-marrutku-biznesu-daudzdzivoklu-nama-dzivokli.a312434/

/sirsnīgi pasmaidīju, jo atceros laikus, kad mārrutkus pārstrādāja kolhoza konservu cehs, kā arī epizodi ar ar traktoru T150k, kas bija centies izart mārrutku lauku, lai sagatavotu to augsekas maiņai (mārrutks ir daudzgadīgs augs, var pat teikt, ka nezāle (tas dzirdams arī sižetā)), tad lūk, ar uz arkla palikušajiem mārrutkiem šim sižetā pieminētajam mājražotāja biznesam pietiktu pusgadam ;)
23.-Mar-2019 10:25 pm
Zo, Millera probe nu jau oficiāli izrādījies 100% feils, kā jau paredzēts, tāpēc godīgo ziņu medijos par to raporti ir reti un zemākajās slejās, blakus sportam un vietējās loterijas vinnētāju paziņojumiem. Didn'teven make the current news cycle. Ievērojami, ka pat latvju "žurnālisti" tajā pašā frekvencē. Tie paši cilvēciņi, kurus mēs pirms gadiem 10 vēl saucām par ceturto varu.
23.-Mar-2019 09:57 pm
Kā jūs skatītos, ja es pieslietos Islamam?
edic: (ar muslmaņiem ir tā - vai nu tu viņus nosit, vai pievienojies - no middle ground)
23.-Mar-2019 06:57 pm
Ai, vēl slims tagad.
23.-Mar-2019 06:57 pm
Owning a car will soon be like owning a horse — a quaint hobby, an interesting rarity and a cool thing to take out for a spin on the weekend.
23.-Mar-2019 12:48 pm
ja man būtu jāpastāsta, ko es domāju par Berlīni? nu. visas ielas ir milzīgas. pēc tam, kad esi beidzot atradis pirmo vjetnamiešu restorānu un tur puslīdz apm paēdis, izrādās, ka vjetnamiešu restorāni ir biezā slānī visur. joprojām interesē, kas ir iestāde zem nosaukuma Queen's Art And Lashes. uz ielām, ja salīdzina ar Lielmiestu vai Madridi, ir samērā maz cilvēku. krievi ir visur. toties barčikus gan jāmeklē ar uguni gūgli. nu kas tā par pilsētu, kur cibas ballītes orgkomitejai ir ar fucking gūgles palīdzību jāmeklē barčiki?! also, kurš būtu domājis, ka Berlīnē franču bārā ir actual francūži? arī pacienti. un atrast brokastu vietu bija vēl grūtāk, jo tur pat nav skaidrs, ko tieši gūglē rakstīt. nostaigāti 16+ un 17+ km. pārsvarā gan kāreiz meklējot barčikus vai ēstuves. brokastu burgeru tradīcija arī dzīva.

bet kāpēc tur vispār tika braukts un ciests? Emika bija sarīkojusi koncertu fucking planetarium! es, protams, atvainojos visiem Sigur Ros un kam tik vēl ne, bet planetarium vizuālo efektu grandiozumu jums nahuj nepārpsēt. also, Emikas mūzika taču ir kaut kas tik episks. viņa tur spēlēja visādas dziesmas, tad miksēja savas dziesmas. tad pasita gongus. Emikas mūzika vienkārši pārpludināja visu manu esību. un, atguļoties tajā krēslā, skatoties uz episkajām animācijām, tur totāli aizbrauc jumts. bija ļ emotional. pat man bija ļ emotional. un pati Emika, sēdēja tur malā, visa tāda pustumsā un vienkārši izdziedāja savu dvēseli bez kautrēšanās, jo neviens taču neskatās (nu mēs palūrējām ik pa brīdim, jo bijām pirmajā rindā).

ā, vēl mēs bijām kaut kādā randomā vāciešu barčikā uz dažiem dzērieniem. tur mums pie pirmā als, neprasot, atnesa dīvainu šķidrumu šotu glāzē. ilgi un dikti izturējāmies ar aizdomām, līdz saņēmāmies pagaršot. emm. es nezinu, kas tas bija, bet tas garšoja pēc vislētākajām padomju laiku ledenēm. nopietni.

braukt vilcienā ir daudz foršāk nekā lidot. īpašu prieku sagādāja cilvēks, kuram es gāju garām kaut kur starp pieturām, kurš stāvēja pie vilciena durvīm, atspiedies pret tām ar abām plaukstām un seju. likās, ka ļ grib ārā. bet, atšķirībā no visiem jauniešiem un ar gurķi draudētājiem, viņš vismaz bija kluss un cieta nevienu netraucējot.
23.-Mar-2019 12:50 pm
Cilvēki laikam sirgst ar nekļūdīguma sindromu. Es izdarīju kļūdainu izvēli, kuru pēc tam laboju. Un turpinu saskarties ar lielo izbrīnu par Tagad. Nevis, kada velna pēc bija tas Agrāk.
Tiešām, tiešām cilvēks vienmēr uzreiz apprec pareizo cilvēku, atrod pareizo darbu, izvēlas pareizo profesiju, izvēlas pareizo frizūru. Un jebkāda izmaiņa tajā nozīmē bezgalīgu taisnošanos mūža garumā par mainīto, pat ja jaunajā modelī sen jau ir ilgāk dzīvots kā kļūdainajā.
Ir nepatīkami.
23.-Mar-2019 10:18 am
Galīgi nav fun piecelties 6:30 nedēļas nogalē, kura ir totāli brīva pa ilgiem laikiem. Tā kā neesmu aizgājusi gulēt vēlreiz, laikam pat izgulējos. Not fun at all.
23.-Mar-2019 09:23 am
Noskatījos Eimijas Šūmeres stendapu, viņa ļoti labi uzstājas un interesanti stāsta, bet tā diršana par vīriešiem un sievišķīgā augstprātība vietām aizķēra un tāpēc brīžiem griezu zobus un murmināju: "Stulbā, resnā govs!"
This page was loaded Mar 25. 2019, 5:18 am GMT.