MaKo
Draugi 
30.-Jun-2022 11:17 pm
Sirdi sildoši.

– My sons and I have this thing that we do where we bathe and then we do the “willy dance”.

– So it’s what it sounds like?

– It is. There are other words for it but that’s pretty much the best one.

– Is it a way to dry off?

– It is a way to dry off because you chafe down there if you don’t get dry.

30.-Jun-2022 11:18 pm
Piedāvājam ieskatīties slavenākajos kino peldkostīmos
30.-Jun-2022 12:48 pm
"А блогерам не понять, что это культурное наступление. Что выставка Щукина и Морозова в Париже это российский флаг над Булонским лесом." Ermitāžas direktors Mihails Pjotrovskis pats nejauši un precīzi argumentē nepieciešamību boikotēt krievu kultūru. Pēdējās dienās rediģēju viena ukraiņu mākslas vēsturnieka eseju par [arī "labo un liberālo"] krievu kultūrā, domāšanā, leksikā dziļi iekodēto imperiālismu, Pjotrovskis, protams, nav ne labs, ne liberāls, un neslēptais kultūras totalitārisms viņa izteikumos nepārsteidz, ukraiņu autora argumentāciju tie tikai spēcina un padara acīmredzamāku. Dusmas uz sevi, jo savā politiskajā naivumā aizgāju uz to Morozova kolekcijas izstādi un manu estētisko pieredzi tagad cenšas iekrāsot teroristiskas lielvalsts karoga krāsās.
30.-Jun-2022 09:16 am - par skolotāja darba satura izmaiņām
"(..) nevienā [skolotāju] profesionalizācijas diskursā netiek runāts par jomu, par zinātni, par kaut kā mācīšanu, par priekšmetu. Runa ir par skolotāju un skolēnu noskaņu reflektēšanu un par procesu un klasvadības menedžmentu. (..) Tādējādi izglītības iestādes pārtop par sociālpedagoģiskām institūcijām, bet skolotāji - par pastāvīgās atgriezeniskās saitēs notvertiem, tukšai, ilgstošai refleksijai pakļautiem mācību mentoriem un sociālajiem darbiniekiem, kurus pašus jāuzrauga profesionāliem profesionalizācijas padomdevējiem un komunikācijas treneriem. (..)"
- - - -
Via: Līsmans Konrāds Pauls. Izglītība kā provokācija. / tulk. Raivis Bicevskis - Jāņa Rozes apgāds: Rīga, 2022., 44.-45. lpp.
30.-Jun-2022 09:01 am
FUCK

OK, man nepieciešams kaut kā labāk organizēt savu akadēmisko dzīvi lol nupat ieripoja akcepts konferencei un MAN NAV NE MAZĀKĀS IDEJAS ko es viņiem tur pieteicu bļe. Pieteikums google formās.

Āāāāaā.

Nēnu kaut kur jau es atradīšu to failu, bet sounds more like a fail right now

/ ...ble. Bet nu labi, es varētu pieņemt, ka es zinu, *par ko* es gribēju runāt un... FOR FUCKING FUCK'S SAKES. Nēnu labi, abstrakti un nosaukumi konferencēm jau vienmēr mainās, right? Bet kas man kaiš, jebaķ.
30.-Jun-2022 08:07 am
esmu pamanījis, ka alkoholiķiem patīk strādāt par skolotājiem (vai skolotāji ir predisponēti uz dzeršanu). es ar', kad atmetu, aizgāju strādāt par skolotāju.
tā kā, ja tu draudziņ nezini, kur ir laime tava - bee cool, go back to school.
30.-Jun-2022 08:05 am - Termins "lūzeris"
"(..) Termins "lūzeris" atvasināts no angļu "loser" - zaudētājs jeb neveiksminieks, kurš nav pratis realizēt sevi, izmantot dzīves piedāvātās iespējas. Pie vainas šeit ir ne tik daudz viņa viduvējās spējas un talanti, cik viņa nespēja saprast sociālo kontekstu jeb vidi un tajā valdošos noteikumus. Kā vēsta tēzaurs, literatūrā lūzeris "cenšas ieņemt to nišu, kas agrāk piederēja varonim, vēl agrāk kultūrvaronim."
Par lūzeri nekļūst tas, kurš piedzīvo zaudējumu vai neveiksmi - to piedzīvo jebkurš, tā ir eksistenciāla konstante, proti, dzīves sastāvdaļa. Par lūzeri kļūst tas, kurš:
1) atsakās uzņemties savu daļu atbildības par notikušo, tā vietā vainojot citus;
2) atsakās mācīties no situācijas, tā vietā spītīgi atkārtojot uzvedību, kura noveda pie negatīvām sekām, un papildina to ar narciskām aizsardzībām: neapzinātu izstumšanu, apzinātu noliegumu, pārspīlējumiem.
Lai zaudējuma gadījumā nekļūtu par lūzeri, ir jāatzīst pats zaudējuma fakts, jānovērtē tā objektīvie un subjektīvie iemesli. Balstoties uz šiem secinājumiem, jāizdara nepieciešamās korekcijas uztverē un uzvedībā, lai turpmāk izvairītos no situācijas atkārtošanās. Taču lūzeriem šādas paškritikas nav. Lai nekļūtu par lūzeri, ir jāsaglabā psiholoģiska elastība, cenšoties nevis pakārtot pasauli savam (kā izrādās!) kļūdainajam priekšstatam, bet gan mainīt priekšstatu uz adekvātāku un rīkoties saskaņā ar to. Bez šādas elastības nav iespējama personības attīstība. (..)"

(c) Vents Sīlis
30.-Jun-2022 07:10 am
DELFI. "lovin'" ir apakšveļa brīvai, radošai un drosmīgai sievietei, ko atspoguļo arī vasaras kolekcijas iedvesmotāja un mūza – kolorītā Barbara Dzērve-Ozoliņa, kura pati vasaras sākumā apprecējās
29.-Jun-2022 11:14 pm
Bruņinieki tomāti ar savām citronu armijām un grāfienēm Kārenām Ķirsēm. Ko tu sīpols padarīsi..
29.-Jun-2022 09:46 pm
Modernais ekvivalents tādiem fenomeniem kā Salemas raganu medības tepat nupat kā - kovidhistērija un ļauno "antivaxeru" medības. Rietumos jau pilnīgi nopietni aicināja nevakcinētos likt cietumā un jau mācīja bērniem kā nīst šos negantuma iemiesojumus. Masku kultisms un "omg, tev ne tā uzvilkts tavs pioniera lakats uzpurnis" kārenošana. Paldies Dievam līdz asinsizliešanām netikām, bet vēl jau nekas nav beidzies. Gaidam rudeni.

Tie, kas teiks, ka nav ekvivalences - ekvivalentas ir psihiskās problēmas un masu panika, kas liek cilvēkiem uzvesties iracionāli, agresīvu kultu manierē. Iegansts var būt jebkas. Baznīca vienmēr strikti apkaroja šīs māņticības izpausmes un starp tās pakarojamajiem bija sektas, kas ar savu uzvedību un aktīvisma stilu bija diezgan precīzas mūsdienu woke mobu kopijas.
29.-Jun-2022 08:22 pm
vai krievijas valsts iestādēs strādājošie vēsturnieki ir drošākais informācijas avots par krievijas pastrādātajiem kara noziegumiem?
vai kristiešu teologs ir uzticamākais avots par kristietības pastrādātajiem noziegumiem?
29.-Jun-2022 09:07 pm

Did the Catholic Church kill witches in the Medieval Ages? Were the women who could cure diseases called witches at that time?

First, it wasn’t really a thing in the medieval period. It was more in the early modern era, early 1400s to late 1700s, the height of it in the mid 1600s.

And the gross exaggerations of “the Burning Times” are a compelling myth, but almost entirely fabricated. Which is not to deny or excuse what did, in fact, happen. There’s just no reason to exaggerate or lie about history.

The most generous realistic estimates suggest that, over a 400 year period, perhaps 30,000 “witches” were killed either by religious authorities, or, most often, by mobs or state authorities. Most were executed in other ways than burning, and many of those burned were killed first, then their bodies burned.

About 80% of these were women, and the rest men. But even this varied, in some countries, men were the majority of those accused and executed.

Now, that’s still 30,000 more than should have been killed for their identity or practices, except where they were accused of witchcraft as a means by which they had committed a capital crime like murder. (I don’t condone capital punishment, but many legal and ethical systems, then and now, do. And many of these were in that context - not executed as witches, so much as executed for capital crimes carried out by “witchcraft”, most commonly, poisoning).

For perspective, that’s an average of 75 people a year, globally. The US alone accounts for more than half that many death penalty cases annually, today. Also, about 75% of people accused of witchcraft were acquitted.

In some places, nearly all of those killed as “witches” were violent criminals. In others, many were guilty of petty crimes or prostitution, most likely as the result of poverty and limited social class or acceptance. It was almost never the case that those targeted were actual pagans, goddess-worshippers, or targeted for threatening the patriarchy with their ‘uppity’ ways and medical know-how - in fact, midwives and other wise women known for their healing knowledge were often part of the trials, used on the side of the prosecution.

Targeting “witches” seems to have been a practice that was not widespread, but was just as likely in Catholic and Protestant circles, whether Anglican, Calvinist, Lutheran, or other, or in nonpartisan areas. Most of Catholic Europe never experienced any witch trials or persecution of witches. The phenomenon seemed to start in the western alps in about 1425, and died out in Poland in 1788. While English (Protestant) colonies saw famous witch trials, as in Salem, Catholic Spanish and Portuguese colonies saw none. On the other hand Catholic Belgium was worse than Protestant Netherlands. The infamous Spanish Inquisition - in its 350 year history - only ever executed two people as “witches”. So it really depended as much or more on local culture, politics, and populace than religion or religious identity.

The real factor seemed to be if an overzealous “witch hunter” was making his name - and profit - in the area. And the attitudes of the monarch or political ruler. In England, for example, the worst persecution of witches occurred under Elizabeth I - more than under any king, even James I.Andrew Boyd
Professor of Theology and Religious Studies (2013–present)
29.-Jun-2022 05:17 pm
you make 10 meals, you are not a cook, you make 20 paintings, you are not an artist, but you kill once and -
29.-Jun-2022 05:36 pm - Fundijam depris jeb depro fundis
Mums te sc ir savs reliģiski fundamentālistisks susļikoīds, vēl viens organisms kurš attaisno vienu no lielākajiem noziegumiem cilvēces vēsturē:

// ka varbūt tikai 1 % no sadedzinātajām patiešām darījās kaut ko ar melno maģiju vai lāstiem.//

http://klab.lv/users/de_profundis/285637.html?mode=reply
29.-Jun-2022 04:33 pm
darbam no laukiem ir brīnišķa blakne - var strādāt un nepalaist garām vasaru. var strādāt, bet būt visu laiku ar bērniem. var strādāt un priecāties.
lūk, frīlancera trešdaļslodzīte, Tu mana mīla.
29.-Jun-2022 01:47 pm
Valoda tiek atcelta pavisam


es drusku nokrītu
uz ceļiem tavā priekšā

un sīki zvaniņi
skan tavās pilnās riekšās

tu aizplūsti
kā ūdens pāri krācēm

šī diena – stiegra atvilkta
tu pārcērt

un dūmi ilgi vijas debesīs

un fantastiski mākoņi ir debesīs

un valoda tiek atcelta pavisam


/ Klāvs Elsbergs 1985
28.-Jun-2022 11:09 pm
Peldēt ir forši. Silti rekomendēju.
28.-Jun-2022 08:47 pm - skolotāja loma
"(..) tas, ka skolas, orientējoties tikai uz kompetencēm, nevis zināšanām, tikai uz pielietojamību, nevis saprašanu, pārvēršas par [pusaudžu] pieskatīšanas vietu, ir acīmredzami. Šai tendencei atbilst arī plaši pieprasītā skolotāja pārvērtība - no augstskolā izglītota eksperta viņš ir kļuvis par sociālpedagoģiski skolotu mentoru un pavadoni.

Ticību tam, ka individuālo talantu un dotumu attīstīšana ne tikai palīdz uzplaukt atsevišķam indivīdam, paverot iespējas darba tirgū, bet arī veicina ekonomikas konkurētspēju, aktuālo norišu gaismā parādās kā bīstama ilūzija arī cita iemesla dēļ. Digitalizācijas aizsāktais automatizācijas vilnis skar galvenokārt tieši tās profesijas, kurām šķita nepieciešama tikai augstākā kvalifikācija, un nu tās, izrādās, varēs racionalizācijas procesā likvidēt. "Viedie roboti" aizstāj nevis nekvalificētus strādniekus, mediķus, juristus, tulkus, matemātiķus, programmlīdzekļu inženierus, skolotājus, zinātniekus, žurnālistus, māksliniekus. Tāpēc cerības, ka labāka terciāra izglītība ilglaicīgi nodrošinās darba vietas, labklājību un sociālo stabilitāti, ir ja ne maldīgas, tad vismaz krietni pārspīlētas. Tikai tur, kur ir zemas akadēmiķu kvotas, - Šveicē, Austrijā un Vācijā, - arī akadēmiskā bezdarba līmenis ir zems. Visur, kur augstākās izglītības programmas pārgājušas uz īsāku studiju laiku, aug akadēmiskais prekariāts. Vienlaikus atkal pieaug pieprasījums pēc lēta darbaspēka rūpniecības un apkalpojošajā nozarē.
- - - -
Via: Līsmans Konrāds Pauls. Izglītība kā provokācija. / tulk. Raivis Bicevskis - Jāņa Rozes apgāds: Rīga, 2022., 44.-45. lpp.
28.-Jun-2022 05:50 pm - Par labo
Ak jā, pirmo reizi mūžā apdrošinātājs pateica - tu kaut kā baigi pieticīgi esi satāmējis, mēs tev izmaksāsim bik vairāk.
Madara riktīgi trakus visus padara, pēc mēneša būs gatavas 500 bruņuvestes.
Tuvojas mans pirmais rallijs un pēc tam - pirmais komandējums uz Āfriku.
Par vēja dēli jau izstāstiju? Tur arī viss labi.
28.-Jun-2022 05:04 pm
viena no galvenajām futbola kluba atbalstītāja privilēģijām - pirms sezonas iet un pafanot par bandas trešo kreklu
kas ir ārpus kanona krāsām, pilnīgi brīva improvizācija

karoče
nē, nevienā momentā nav volfsburga vai senetjēna vai tereka
es jau veicu izpēti, viņiem ir daudz gaišāks zaļais
nu, tipa, mums ir "arābu zaļais", lai ko tas arī nenozīmētu
taču tādās krāsās it kā neviens āzijā nespēlē, al-ahly ir , teiksim, red-white, ja kāds nezināja
emirātu karogs, moš

izskatās svaigi un draivīgi28.-Jun-2022 02:28 pm
pēdējo traģisko notikumu sakarā domāju par lamatām ar saukli "svešu bērnu nav", un ka pie ūdeņiem visi bērni vienmēr jāuzpasē.
jā, ir vērts būs modriem, bet nav nekā trakāka par kolektīvo atbildību, jo tad īsti atbildīgs nav neviens.
jo "gan jau kāds cits pieskatīs",
"gan jau cits"
28.-Jun-2022 02:14 pm
Viena no jautrākajām lietām nesen notikušajā Sankt-Pēterburgas bēdīgi slavenajā ekonomikas forumā bija tās spēcīgais video intro - ar galveno ideju "neskatieties, kas notiek apkārt, Krievija ir tilts starp austrumiem un rietumiem".

Tilts? Ķīnai un ASV ir ilgstošas savstarpēji izdevīgas ekonomiskas attiecības. Kāda ir Krievijas loma tajās? Japānai un ASV ir ilgstošas savstarpēji izdevīgas ekonomiskas attiecības. Kāda ir Krievijas loma tajās? Dienvidkorejai un ASV ir ilgstošas savstarpēji izdevīgas ekonomiskas attiecības. Kāda ir Krievijas loma tajās?
Emirātiem, Taivānai un Malaizijai ar ASV ir ilgstošas savstarpēji izdevīgas ekonomiskas attiecības. Kāda ir...

Respektīvi, Krievija cenšas sevi pozicionēt kā mediatoru starp divām pusēm. Tas ir lieliski, mēs arī vadājam nozāģētos kokus turp-šurp. Kas ir mediators (ne tas, kas ģitāras)? Subjekti A un B diršas savā starpā. Atnāk subjekts C, kas mēģina izvērtēt situāciju, atvēsināt iekarsušos prātus, un maksimāli pozitīvi atrisināt domstarpības.

Tad, nolādēts, šīs ir ģeniālākais kombo pasaulē. Kad A ar B nediršas, toties C iziet ārpus kontroles un hujārī visu sev apkārt. Tipa, it kā tiesnesis hokeja laukumā sāktu dedzināt skatītājus ar liesmu metēju. Tas ir vienkārši labākais priekšlikums, uz kuru, diemžēl, neparakstās Ķīna caur Tokajevu - "Kāds tilts? Mums viņu laikam nevajag? Visiem rokas asinīs? Par bipolāro pasauli? Psihiatrs pieņem no vieniem līdz astoņiem."
28.-Jun-2022 11:56 am
A man cannot make general observations to any extent, on any subject, without betraying himself, without introducing his entire individuality, and presenting, as in an allegory, the fundamental theme and problem of his own existence.

-- Thomas Mann, The Magic Mountain
28.-Jun-2022 09:50 am - Abi mirušie bārdaiņi apmierināti gruzina viņsaulē...
Gudrākie muļķi apspriež dumjas idejas, vidusmēra muļķi apspriež gadījumus, bet dumji muļķi apspriež cilvēkus, kuri viņus par muļķiem uzskata.
P.S.
Ienāca prātā, ka pēdējā laikā, šķiet apzināti, ir tendence nonivelēt cilvēku spriestspēju, atsakoties no kritērijiem, kas senāk ļāva klasificēt "gudrs" vai "dumjš". Abi šie vārdi pamazām zūd no valodas aprites, jo "visi līdzvērtīgi" un "visi pelnījuši cieņu".
This page was loaded Jul 1. 2022, 6:54 am GMT.