MaKo
Draugi 
26.-Jul-2021 04:59 am - Haijama spēkavārdi, kārtējam pirmdienas rītam austot
خوش باش که غصهبیکران خواهد بود
در چرخ اختران قران خواهد بود
خشتی که ز خاکً تو بخوا هند زد
دیوار سرای دگران خواهد ود

Parindenis
Esi līksms, jo raizēm nebūs gala;
Debesjuma spīdekļi vienā zīmē sastapsies.*
Ķieģelis, kuru izveidos no taviem pīšļiem,
Iekļausies sienā citu cilvēku mājām.

Tiek pieminēts tas, ko mūsdienu rietumu astrologi sauc, ja nemaldos, par konjugāciju - kas var būt gan laba, gan slikta.
25.-Jul-2021 10:26 pm - Vīrs uz kuģa
Vakar man beidzot bija laiks sarunām ar cilvēkiem. Kā man tas pietrūka. Aprunājos ar 87 gadus veco draudzeni - kaimiņieni. Viņas vīrs bija jūrā braucējs, tādēļ viņa principā visu paveica viena - piedzemdēja, izaudzināja, vadīja vasarnīcas būvniecību. Viņa nebija plānojusi tik ilgi dzīvot, visas draudzenes apmirušas, bet palikušās ir garlaicīgas, stāsta vienu un to pašu. Nodomāju, kā viņai ir paveicies ar ģimeni un kaimiņiem, ar kuriem var pasocializēties, lai visu laiku nav jādomā un jārunā viens un tas pats. Pēc tam ciemos atbrauca mana vecuma draudzene. Viņas vīrs ir jūrā braucējs. Vīrs uz kuģa, 7. mēnesis, jāpaspēj pabeigt jaunais dzīvoklis. Runājām par to, ka nav (pietiekami, kas ir ļoti relatīvi) naudas, baigais stress un ko mums ir iemācījuši sieviešu žurnāli. Man neko pieminēšanas vērtu, viņai - ka biegu beigās visas sieviešu dzīves ir līdzīgas. Absolūti brīnišķīgas ir sarunas ar cilvēkiem.
25.-Jul-2021 08:11 pm
Izskatās, ka līdz ar Covid pasēm no ārzemijām atgriezušies kaimiņu urlas. Pirmais darbiņš - salikt tumbas logos un ierubīt basus...
Šitas laikam ir neārstējami.
25.-Jul-2021 06:57 pm
saprotu, ka vajag reizēm ierosināt bērniem uzspēlēt kādu galda spēli, bet man pašai roka neceļas, jo datorenes ir daudz jautrākas. varbūt ja beigtos elektrība.. bet arī tad taču vēl ir telefonā baterija un laptops kādu laiku iet.
ja nu vienīgi būtu izgudrota kāda jauna anarhoprimitīvistu konceptuālā galda spēle, kas sauktos "uga buga industriālā revolūcija slikta", es spētu konceptuāli atgriezties pie galdenēm..
25.-Jul-2021 04:26 pm
trīs mazas filmas:

thunder road, 2018 - vispār gribēju skatīties tā paša režisora jaunāko filmu, bet secināju, ka šai ir spēcīgākas atsauksmes. mazliet haotisks, aizkustinoši pārspīlēts un tomēr brīžiem sāpīgi trāpīgs stāsts par "visa zaudēšanu" - dramēdija un mazliet "quirky", bet ne tik ļoti lai aizkaitinātu. tapusi, šķiet, no īsfilmas, kas saturējusi filmas pirmo ainu, un aizvien ir interesanti vērot, kā īsfilmas pārvērš pilnasinīgos stāstos, bet sākums ir dejošana bērēs pie brūsa springstīna, kas nemaz nedzied. silta filma, lai arī mātes/sievas tēls ir viens vienīgs jautājums, kas tieši bija šī varone, izņemot pirmklasīgu kuci, un kas gan 2018. gada filmās ar character study liek varoni, kuras vienīgā īpašība ir "pirmklasīga kuce"? bet jebkurā gadījumā, noskatoties šo filmu, uzreiz kļūst mazliet vieglāk par visām reizēm, kad tu zināji, ka vislabāk būtu aizvērties tūlīt pat, bet turpināji runāt septiņas šausminošas bezgalības.


kajillionaire, 2020 - ok, miranda džūlija savukārt ir queen of "quirky", un tas noteikti daudziem var besīt, es neesmu šo daudzu vidū, šī ir filma, kurai labprāt izlasītu scenāriju, jo daudzi dialogi ķēra vietās. "You can’t believe it because you were married to life. I wasn’t hooked on it. so it’s not such a big deal to me," piemēram, saka galvenā varone, kura vispār ir nosaukta bezpajumtnieka, kas vinnējis loteriju, vārdā, un no griestiem krīt rozā putas, bet vispār filma ir par to, kas notiek, ja vecāki tevi nemīl, un vispār neko jēdzīgu nemīl.


summer of 85', 2020 - well, ozons var atļauties to, ko daudzi vairs nevar - kārtīgi, sirsnīgi un bez īpašas ironijas stāstīt mīlasstāstu. es nepārzinu visas tās esiet sveicināti skumjas tipa vidusjūras filmas, bet, šķiet, ka ir jābūt referenču pilnai, vai varbūt tās pat nav references, tikai sajūtas, katrā ziņā liekas, ka te tas ir darīts maksimāli uzcītīgi - paņemts stāsts un izstāstīts. naivi un maigi. bet pēc tam nedaudz gribas noskatīties call me by your name, un paskatīties, kā ir tad, kad pusaizliegti mīlasstāsti tiek stāstīti ar pavisam citu - stipri vien intelektuālāku - smeldzi, bet līdzīgu tveici. man patika skatīties šo filmu, bet nezinu, ko esmu paņēmusi līdzi.
25.-Jul-2021 04:32 pm
nopotējos, jo bija jābrauc uz Somiju un skopums bija maksāt par testu. padomāju, ka man ir stipra veselība, īpaši neslimoju un gan jau izturēšu.
bet tomēr pēc potes pašsajūta ir sūdīgāka, galvenais - enerģijas daudz mazāk, nogurums, apātija. nožēloju, ka parakstījos uz eksperimentu.

citiem varu ieteikt - nekādā gadījumā nepotējieties, baigais sūds.
25.-Jul-2021 12:21 pm - Haijama svētdiena
چون نیست در این زمانه سودی ز خرد
جز بیخرد از زمانه بر می نخورد
پیش آر از آن که خردمرا ببرد
باشد که زمانه سوی ما به نگرد

Parindenis:

Tā kā mūsdienās nav labuma no prāta,
Kurš nav paglups, nebauda likteņa dāvanas.
Atnes man to, kas saprātu laupa,-
Varbūt liktenis manī paraudzīsies vēlīgi.
25.-Jul-2021 02:51 am
sāka vemt arī Simons. vēmienu jūlijs - nekad tik daudz neesmu slaucījusi
25.-Jul-2021 12:45 am
Iekš tā Watchemen lietas es ļoti saprotu Manhettenu. Tiešām nav vērts ar tiem cilvēkiem ņemties.
25.-Jul-2021 12:23 am - Notes on industrial pharmaceutical management of the population
"Piers Morgan has revealed that he caught Covid. during the crowd chaos that marred Wembley's Euro Championships final* - despite being double-jabbed

 In a powerful account for tomorrow's Mail on Sunday, the 56-year-old broadcaster - one of the strongest critics of the government's pandemic policies - describes how the virus triggered a raging fever, chills and violent coughing and sneezing fits before leaving him exhausted and fearful of what might be to come next."

*Entry only to those vaccinated or with negative test.

24.-Jul-2021 10:55 pm
Nekad nevaru saprast kā var būt tik bagāta iztēle kā man. Arī deidrīmojot spēju iedomāties pilnīgi nesaprotami sarežģītas un itkā nebūt ne obvious situācijas (dažreiz pilnīga dēmōnu elle), bet mani sapņi ir kā advancēta arthouse holivuda ar ahujenno production value + liela dōza lsd/psilocibīna. Bieži vien sapņi ir kaut kas no citas pasaules un, ja tiktu nofilmēti, būtu šedevrāli. Es vienreiz pa nakti nosapņoju burtisku visu 100 Vientulības Gadu sāgu un beidzos ar to, ka nofotogrāfēju to visu ģimeni no galda gala, kas vienlaikus nozīmēja, kas es sevi nošauju un pamožos. Un tā ik pa laikam. Sāga pēc sāgas. Naktī pārdzīvoju vairāk, nekā nomodā.
Pie tam, ņemiet vērā, ka pirmais teikums nav lielība. Es būtu laimīgs, ja man beidzot beigtos šī iztēles bagātība un kļūtu par parastu cilvēku, kas naktī vienkārši atpūtina miesu un prātu.:(
24.-Jul-2021 09:17 pm - The most dangerous man in America was Walt Disney
Diezgan labs stendaps:

Almost all of us [are] addicts. Not injecting heroin as such.

We need to redefine what addiction is. I like to define addiction not in terms of the substance you're taking, in other words, "I am a heroin addict", "I am a cocaine addict", no.

Addiction is basically any pattern of behaviour whereby you cannot stand to be by yourself and certain of the more uncomfortable thoughts, and, more importantly, emotions, that come from being on your own.

And so therefore you can be addicted to anything so long as it keeps you away from yourself.

And most of us are addicts. And thanks to all sorts of technologies and distractions, we can have a good life where we almost certainly be guaranteed not to spend any time with ourselves.

And this is a disaster for your capacity to have a relationship with another person.

https://www.youtube.com/watch?v=-EvvPZFdjyk
24.-Jul-2021 09:01 pm
kā kādreiz socioloģiju studējošam čuvakam, man bija ļoti savādi pašam iziet merilendas institūta aptauju par covid-19
es labprāt to izgāju, ja tas palīdz institūtam un pārējai pasaulei kaut kā iegūt vairāk informācijas par divspirmā gadsimta mēri

pirmie piecpadsmit jautājumi ir par, kur tu ej un ko tu dari un vai tu uzticies, ar cik cilvēkiem kontaktējies
konspirologi reāli būtu laimīgi
un tikai ap divdesmito intervija pēkšņi sāk interesēties, a vai tu vispār esi vakcinējies
tipa, jā, es atbildu
viena vai divas potes?
divas, es saku
tikai man vēl ir nedēļa līdz totalitārismam, taču to jau es vairāk nevaru pateikt, jo survejam paliek pohuj

pēc tam jau labāk, tomēr vienalga sūdīga aptauja
un kam gan mēs kādreiz mācījāmies taisīt labas
pareizi džeina saka, jobanie politiķi ir izdomājuši, ka visu varēs tagad izdarīt bez polittehnologiem un sociologiem, paši ar savām ļenganajām rociņām, tā arī ir
komunikācijas problēmas viņiem, huļe
24.-Jul-2021 06:55 pm
Dažreiž, lasot internetus, man šķiet, ka tas, ka pavasarī, nākot laukā no vakcinācijas punkta, mani nesagaidīja akurāti sasukāti puiši melnās uzvalka biksēs un baltos kreklos, un bikli netaujāja, vai man atrastos mirklis sarunai par nepieciešamību vakcinēties, ir kāda nepiedodama nolaidība, ko tagad vaiga sviedros metušies labot visi misijas apziņas ķertie.
24.-Jul-2021 05:44 pm
Naher vispār konspirteorēt par čipiem un velna zīmi 'kaut kad nākotnē' ja visi jau tagad ir pakļauti smārtfōnam.

24.-Jul-2021 04:48 pm
痛車 - smašīna japāņu valodā jeb itaša
veidota no hieroglifiem cringe + rati vai sāpes + rati; sāpju rati
mašīna, uz kuru skatoties, tu nevilšus aizsedz acis un saki itatatatatahttps://en.wikipedia.org/wiki/Itasha
24.-Jul-2021 03:27 pm
The image of the Mother Georgia monument on the packaging of Aisa condoms with a caption: “I don’t want to be your mother”


https://jam-news.net/aisa-condom-manufacturer-wins-lawsuit-against-georgia-in-strasbourg-court
24.-Jul-2021 01:56 pm
Attiecībā uz kurmju jautājumu. Vakar ar korišu izdarījām eksperimentu, kuru viņš bija noskatījis jūtūbā. Paņēmām benzotrimeri, pievienojām pie izpūtes trubas šļauku un ievadījām divās no alām. Katrā pa 10-15 minūtēm turot, šad tad gāzējot. Kurmjohausts. Redzēs vai strādā. Vismaz šonakt nekādu jaunu rakumu nav bijis. Interesanti, ka kaimiņiene, kurai vakar zāli pļāvu, teica, ka viņa kaut ko līdzīgu darījusi alā ievadot ūdens šļauku un uz nakti tur atstājusi. Kurmji pamatā nav bijuši kopš tiem laikiem. Smējāmies, ka viņa laikam savu kurmi aizskalojusi pie manis.
Kas stulbi, ka tas ķēms ņemas konkrēti ap mājas perimetru, tā itkā podkapivajet/undermining zem manas mājas. Varbūt revolūciju gatavo. "D
24.-Jul-2021 12:41 pm
Don't forget one of the reason they can pool so much talent in the entertainment field is that for many of them that is their primary occupation. For most gentile children entertainment or art are rarely seen as a realistic choice by their parents. Most of the time when a gentile demonstrates a desire to enter the arts or entertainment he is told to forget about it and get a "real" job where as for Jews it is often the opposite.

Atceros kā man radi teica, ka iet fil/vēstfakā (viens uz, kuru pats tiecos) nav vērts, jo ar to papīru jau nevarēs pelnīt naudu. Kā izrādās tagad, pilns ar valsts resora un NVO dīkdieņiem ar tieši šo izglītību. :/
24.-Jul-2021 12:26 pm - Es esmu komuniste, lol
Mazo cilvēku vārdā

Visu mazo cilvēku vārdā
Dziedam dziesmu visiem, kas parādā
Ja tu parādā kādam, tu parādā sev
Pietiek gausties, pietiek rūkt bārdā
Mazo cilvēku spēks ir vārdā
24.-Jul-2021 11:56 am
Nelielā pieredze ar pašrocīgu kandžas tecināšanu ir pilnīgi izmainījusi manu ožu attiecībā pret viskiju. Senāk man tā dvinga un arōma likās kas interesantāks par pierasto 'balto', eksotiskāk un foršāk. Tagad, katru reizi, kad paostu, jūtu tikai un vienīgi kandžas pervaka aso smaku, neko vairāk. nekādas buķetes. Sivuha. Don't drink it. Laba vodka vai rums ir where it's at.
24.-Jul-2021 11:33 am - Šī diena vēsturē
Tālā 380. gada pirms kāda jūdu pravieša dzimšanas 24. jūlija pievakarē Diogena mucā ciemos ieradās Antisfēns un Platōns - piektienu vai sestdienu vakaros pat Hellādā bija pieņemts aiziet uz vietējo KAC iedzert.

Pēc trešās vīna krūkas pieņēmās spēkā filosōfiska diskusija. Diogēns pastāvēja uz to, ka dzīve ir kā sūdu jūra. Antisfēns oponēja, ka tomēr tā ir silta un dažkārt visai komfortabla – tātad drīzāk kūtsmēslu kaudze. Savukārt Platōns aicināja neaizmirst gara lidojumu un ēnas uz Egeja jūras klintīm saulrietā – drīzāk saulē apkaltis un spīguļojošs kaiju gvano slānis. Katrs lika galdā neapstrīdamus argumentus, kurus kolēģi tūdaļ izdzēra, pierādot, ka tukši tie. Galu galā gandrīz sākās maza grūstīšanās, taču tad pilastri attapās, ka neklājas ieiet vēstures annālēs ar prastu krogus kautiņu, un nolēma strīdu atrisināt ar neatkarīgas arbitrāžas palīdzību.

Kā reizi garām cilpoja aizelsies kāds nošmulējies puišelis, kuru Diogēns varen veikli aizķēra ar sava spieķa līkumu, apturot. Tam nu, kā absolūti neieinteresētai un neangažētai personai bija jāatbild, kuram no dižajiem zinātnes tēviem taisnība.
Uzklausījis tos, puika paurbināja degunu un teica: “ Pasaule sastāv no četrām pamatvielām – zemes, ūdens, gaisa, uguns – dažādās kombinācijās. Katru pamatvielu veido divas īpašības: uguns ir karsta un sausa, gaiss ir karsts un mitrs, ūdens ir auksts un mitrs, zeme ir auksta un sausa. Vienai no īpašībām paliekot nemainīgai, bet otrai mainoties, viena pamatviela kļūst par citu. Tā nu sanāk, ka taisnība jums ir visiem, viss atkarīgs no subjekta.”

Kamēr samulsušie pilastri apdomāja dzirdēto, tālumā atskanēja nikns kāda sievišķa sauciens: “Āāārīīstōōtēēēlīīī, negantais zeņķi! Kurš nav kartupeļus nomizojis un traukus nomazgājis?! Anuka mājās!!!”
24.-Jul-2021 10:06 am - Izgulējies sestdienas Haijams, nedaudz fatālistisks
چون روزی و عمر بیش و کم نتوان کرد
خود را به کم و بیش دژم نتوان کرد
کار من و تو چنان که رای من و تست
از موم به دست خویش هم نتوان کرد

Parindenis:

Tā kā ne likteni, ne mūžu nevari lielāku-mazāku darīt,
Nav jāīgst par lielām bēdām, nedz arī par mazām.
Manus un tavus darbus pēc ieskata mana un tava
No vaska savām rokām izmīcīt, protams, nevar.
24.-Jul-2021 12:56 am
- You are a useful idiot!
- Thank you!
- It wasn't a compliment.
- Well, you called me useful.
- I also called you an idiot.
- Maybe I am just pretending.
This page was loaded Jul 26. 2021, 6:30 am GMT.