MaKo
Draugi 
23.-Jan-2021 05:36 pm - Procrastination nation
Tā kā šodien nestrādājas vispār, pierakstīšu pēdējā laikā redzētās filmas, ko iesaku arī jums. Kā nu gadījies, kā ne, visas mani patīkami pārsteidza.

The Gift (2000) – ASV Dienvidu purvi un Keita Blānšeta ar kārtīgu Dienvidu akcentu vien ir tā vērts.

Estranged (2015) - parasti man šī konkrētā žanra šausmas/trilleris ne sevišķi, drusciņ pa nerviem tomēr uzdeva, taču skaista vide, skaisti nofilmēts, sižets nelikās nodrāzts un saglabāja intrigu.

Jojo Rabbit (2019) - nu ko es varu pateikt, ko nav pateicis Oskars par labāko scenāriju un Taika Waititi režisora un vienā no galvenajām lomām? Neko. Izbaudiet.
23.-Jan-2021 04:12 pm
reizēm liekas, ka katrs gads sākas ar drausmīgu un nekad nebeidzamu janvāri tikai tāpēc, lai jebkas, kas notiktu tālāk (ja tas janvāris kaut kad beidzas tomēr, jo katru gadu māc šaubas par), neliktos vairs _tik_ drastiski slikti. bet varbūt tā liekas tikai, kamēr velc cauri tam jobanam janvārim, neticēdams vairs, ka tas jebkad, jebkad beigsies.

also, nu. kopš kādas pāris dienas atpakaļ, Mega Korporācija beidzot samaksājusi visu, ko bija uzkrājusi man parādā kopš oktobra. tik daudz par stabiliem, regulāriem un paredzamiem ienākumiem, kad esi permanent employee.

bet vispār izteikti rekomendēju audzēt mājās iekšā kokus. izrādās, ka koki tiešām uzlabo dzīvi. manējais ir ķirsis, variācija Stella, kuri neaug garāki par 1.5 - 2 m jebkādos apstākļos un ir self-pollinating. šādas vairācijas ir ļoti daudziem augļu / ogu kokiem. šis te dzīvo laikam tikai nedēļu, bet es esmu izteikti apm ar to, ka šis ir. tikai jūzerneimu nesanāk izdomāt viņam.

ā un. ja kādam ir padomiņi, kā atkopt kurjera (vai izsūtītāja) pārmērcētu Peperomia (Obtusifolia, ja sīkāk), kurai tas slapjums un salipums noteikti nenāca par labu, es visa gatava izlasīt! (gūglē jau palasījos, bet who knows, kādi jums te padomiņi nāk prātā)
23.-Jan-2021 03:57 pm - "Dārgie biedri!" / "Дорогие товарищи!"
"Mēs gatavojamies. Tur ir augsta akmens sēta, viss tiek apsargāts, un ērtības. Sporta zālē noorganizēts komandpunkts, sarkanus paklājus saklājām."
"Lasu VDK ziņojumā, ka puse pilsētas ir atsēdējuši kriminālisti. Kādi mēri pieņemti, lai neitralizētu kriminālos elementus?"

Šodien skatos ziņu kadrus no nemiera un ilgu pavasara Krievijas pilsētās, bet vakar noskatījos Končalovska "Dārgie biedri!" par 1962. gadā komunistu sarīkoto asinspirti pret strādniekiem Novočerkaskā.
Jūlijas Visockas lomas Končalovska filmās parasti atstāj vienaldzīgu, bet "Dārgo biedru" garlaikoti izbiedētās, ārpus laba un ļauna eksistējošās funkcionāres lomai viņa der lieliski.
Kopumā uz pēdējo gadu ļoti vājā krievu kino fona Končalovskim izdevies pat visai labs kino, ko apgalvojumi par notikumu gaitas un darbojošos personu dokumenāli precīzu attēlojumu, protams, padara iespaidīgāku. Bet pēc filmas vairāk domāju ne par sižetu un Krieviju, bet par to, kā brāļiem, balto uzvalku cienītājiem - Mihalkovam un Končalovskim izdodas būt tādiem režīma kājslauķiem publiskajā retorikā, bet savās filmās palikt samērā godīgiem un stāstīt un liecināt ko pavisam citu. Apbrīnojama paškontrole un aktiermeistarība abās tik pretējās lomās, kas pēc katras filmas un diemžēl pamanītas intervijas atkal un atkal liek uzdot jautājumu, kura seja ir īstā.

Dārgie biedri!

Dārgie biedri!
23.-Jan-2021 04:35 pm
Jūtu līdzi ļaudīm Krievijā un viņu alkām pēc brīvības un godīguma, sevišķi šodien, bet kaut kā neērti sametas, vērojot, kā manu liberālo draugu burbulis fano par labējo Navaļniju. Tāpēc vien cilvēks nav jāindē un jāmet cietumā, taču nesaprotu šo naivo heroizēšanu
23.-Jan-2021 02:47 pm
Šodien esmu gulējusi ilgumā kā parasti (šonedēļ vidēji 8 h 2 min, nu vispār buržujs), bet ar šausmīgi maz dziļā miega - parasto 2 h vietā tikai 1 h 11, un nespēju paturēt acis vaļā. Pamodos tik stīva, ka, izejot uz lodžijas, gandrīz apgāzos.

Iespējams, iziešana ārā šo pasākumu uzlabotu, bet, spriežot pēc tepat netālu apgāzušamies baļķvedēja, ārā joprojām ir pretīgi slidens. Zinu, ka šāda pastaiga man sagādās vairāk ciešanu, nekā labuma. Es varu paciest vētru, es varu paciest puteni un man vienalga, ka gāž kā ar spaiņiem, bet ar konstantu slīdēšanu es vienkārši nespēju dīlot, tas ir tik pretīgi. Katrs solis liek nīst cilvēci, jo, ja tur nebūtu cilvēku piestaigāts/mašīnu sabraukāts, lielākoties nekas arī neslīdētu.
23.-Jan-2021 12:17 pm - Strazds
Nu ta tā, tas ko mēs nodēvējām par Pelēko, pāris nedēļu laikā pie labas barošanas, ir piedzīvojis metamorfozes, un no pufīga tumššatena ar oranžu krūtežu pārtapis slaikā Melnajā meža strazdā.
No kā arī secinām, ka huļigānisms bija pusaudzības durnuma blakne.
23.-Jan-2021 10:44 am
Eve Steered the Euro into LV. Now she will do the same for the vaccines.
Bibliski
23.-Jan-2021 10:27 am
Visiem vecajiem metālistiem riebjas "Nothing else matters", jo to parasti uzliek "lai būtu metāls, ne, tev taču patīk šitais, vai ne".

Bet, šorīt atklāju, ka pavisam citādā aranžējumā tāir pat tīri klausāma mūzika.
23.-Jan-2021 09:46 am - Kā pagatavot karamelizētas bietes
Vakar vakarā uzliku vārīties katlu ar bietēm. Negāju gulēt, vaktēju, kad nu būs, bet atkal - parādījās gļuks Rozā Ziloņa izskatā un teica - ej tik gulēt, es pieskatīšu bietītes.
Viņš, maitasgabaliņš, samelojās.
Nepieskatīja.
Man ir karamelizētas bietes un piedūmojums.
Labi, ka ne brašie ugunsdzēsēji.
23.-Jan-2021 12:40 am - Dramatiskas gramatikas un faunas
Tā kā esmu nodomājusi nodarboties ar prakstisko suņturību, kā jau nesen paudu (paust ir žurnālistikas jaunais teju, jāsāk aktīvi lietot!), pierakstījos feisbuka kopienās KaķēniKucēni, Meklē mājas, Pazudis Atrasts, Suņu Mīļotāji.
Un sazinkāpēc Mazbudžeta Saimniekošana tīri antropoloģiskiem novērojumiem.
Nez kāds vells mani dīdīja, vai man nebij labi diezgan? Varēj jau sēdēt un pārlasīt Straumēnus garos ziemas vakaros, kad Lauska tēvs ar cirvīti rokā pazūd ap paksi, ceļā pārmijot skatus ar kaimiņieni Sveķiku, kas turpat pagalmā pīpoj treniņbiksēs, sarkanās kā sārtie āboli vectēva dārzos aizlaikos, kad pasaule vēl bij jauna....
Bet pie lietas, tātad, es ierakstījos feisbukā,
un pazaudēju ticību laumiņām; viņas mirst un krīt no kokiem šķindēdamas.
Tā ir baisa vieta, es visu uzzinu pēdējā, jūs jau sen to zinājāt, tikai man neteicāt, ļaudis izplata Gobzema ziņas un Pēteri Kļavu, un, man jāsaka, visi pēdējo 30 gadu izglītības ministri ellē varēs skrapstināt slikti rakstošu krītu pa veco padomjlaiku tāfeli 24/7 kādas astoņas mūžības, jo ragstība ir baizmiga karlis Vērdiņšš savā dzeijolī par mejteni baltajā plaščī, nau, melojis, nimaz.
Šodien es izlasīju vārdu "bernc". Tur.

Paldies labajam! Dažas laumiņas paliks dzīvas. Lāču izplatība Latvijā un Mazpilsētas grupa ir ok, jo tur raksta par lāčiem un komunālservisu.
22.-Jan-2021 11:55 pm

Lieliskas ziņas — būtisks progress multiplās sklerozes mRNS vakcīnas virzienā, izstrādā BioNTech, Pfizer COVID-19 vakcīnas ražotāji. Pētījums uz pelēm [1] rāda visai daudzsološus rezultātus simptomu uzlabošanas un progresijas apturēšanas ziņā.

Man šķiet, ka te mēs redzam tikai pašu pieticīgāko mRNS vakcīnu tehnoloģijas sākumu, ar šo tehnoloģiju vakcīnas var ražot ātri un mRNS spēj kodēt praktiski patvaļīgas antivielas.

[1] https://science.sciencemag.org/content/371/6525/145.full

22.-Jan-2021 11:08 pm - Vientuļās problēmas
Lai gan es kopumā jūtos labi, tomēr ir pagrūti, ka nav vairs kopčata, kurā ierakstīt kaut ko. Tā bija iespēja nevienam neuzbāžoties personīgi, tomēr dalīties ar savu dzīvi. Man būtu kam rakstīt un parunāties, bet es kaut kā nespēju, jo liekas - kā tad es tā kādam konkrēti...
Kaķīša lauztā kājiņa izrādās ir satraumēta vairāk nekā sākumā likās, būs nepieciešama operācija vispārējā narkozē, nezinu kāds vēl būs atlabšanas process. Jūtos satraukta, nespēju rast mieru, lai gan potenciāls, ka viss beigās būs labi, ir liels. Tomēr operācija un narkoze ir nopietni, un savu kaķīšu labklājība mani vienmēr padara emocionālu. Redzēt, ka kājiņa nedzīst kā vajadzētu, ka kaķim ir grūti staigāt, tas ir ļoti smagi.
Tomēr man ir jāiemācās iztikt bez šī "izrunāšanās" kruķa, un es to arī spēšu. Tikai jāatradinās. Labāk jāieraksta cibā, un pēc laika gan jau spēšu arī vairs negribēt ne ar ko dalīties, paturēt visu pie sevis, kas man būs daudz veselīgāk. Tikai vajadzīgs laiks. Droši vien ļoti daudz laika.
Cerams, ka kaķa kāja dzīs labāk nekā mana sirds, jo brūces pamazām pārvēršas rētās, bet tādās, kas maina visu dzīvi. Cerams, ka kaķītis varēs staigāt bez problēmām un mana sirds nesavilkties vienā sāpīgā, stīvā krampī pavisam.
Lai nu mums abiem labi dzīst - tik labi, cik iespējams. Un, ja sadzīs slikti, tad dzīvosim tā, kā nu ir. Viens klibs, otrs ar rētainu sirdi.
Un tā ir patiesība, ka izrunāšanās tāpat palīdz tikai par 5% labākajā gadījumā. Uz kādu brīdi liekas, ka vairāk, bet patiesībā tā ir ļoti pārvērtēta lieta.
22.-Jan-2021 09:21 pm
bet šodien, šodien es piebeidzu TO ekseli! kamēr vēl veicu pēdējo spodrināšanu, mīļums jau man nolika blakus glāzi ar dzērienu, un dauzīties ar kaķi gāja uz citu istabu. :)
pēcāk saēdāmies garšīgus burrito (homemade) un dzīve sāka šķist jauka (:
22.-Jan-2021 08:57 pm - babeņu kolektīvs: memo #4587
Kā gan vecenes cenšas viena otru aizmuguriski iznīcināt. Pilnīgi bez žēlsirdības un empātijas. Kā haizivis - sajūt asinis, uzklūp. Labi, ka esmu mazrunīgs un lietišķs skaidrā, priekš viņām liekos pelēcīgs dīvainis. Tās spīganas agri vai vēlu grib iepīt visus savā veļu pasaulē. Paranoya nuclear blues.
22.-Jan-2021 08:31 pm
Šodien jau ir normālāk, lai arī jūtos kā kovidiots, kas gatavs brēkt par čībiņām, jo manām siltajām čībiņām jau kādu brīdi ir milzu caurums pazolē. Tā kā rimčiks attālināti čībiņas nedod un paies vismaz trīs dienas (ticamākais - nedēļa), kamēr no dajebkura eveikala atnāktu jaunas čībiņas, un izoleni veikalā arī nedod, pilnīgi nezinu, kur likties. Jāraksta prezidenta kungam, vai!
22.-Jan-2021 06:01 pm
atnāku mājās.
kaķis suni tualetē iespundējis.
kretīns.
22.-Jan-2021 05:44 pm
Eižens 5 h bija ārā ar draugu, nevarēju sadzīt atpakaļ. esot gājis jautri - daudz runājuši par dzīvi.
"es viņam pastāstīju, ka gejiem neļauj precēties un adoptēt. viņš bija tāds - bet kā, tas taču ārprāts, vīrieši nevar dzīvot kopā! tad viņš pastāstīja, ka Sallija tic dievam - un arī teica, ka tas taču ārprāts - nekada dieva nav! tad runājām, kur gribētu nonakt pec nāves. es teicu, ka gribu būt spoks. nē nē, es viņu mēģināju pārliecināt, ka viendzimuma laulības ir normālas,es novirzīju sarunas tēmu uz sarunu par toņiem, dizainu"
22.-Jan-2021 04:01 pm - Borderline personality disorder
Nu tā... man nu ir atzinums, ka ir vidēji smaga depresija un viegli izteikta robežstāvokļa personība. Par to viegli izteikto es gan nezinu, jo to, ka es "neizskatos pēc..." psihiatre izteica 10min pēc manis ieraudzīšanas. Tas liecina par diezgan nenopietnu un stereotipisku uztveri, bet galvenais, ka mana pašdiagnoze tomēr tagad ir konkrēti apstiprināta. Kāpēc svarīgi? Es gribēju arī profesionālu skatu no malas, tāpēc ka man jau interesēšanās par šo "personības nekārtību" ir daudz palīdzējusi sevi saprast. Galvenokārt saprast, kā es nonācu pie tā, pie kā nonācu. Kāpēc nepareizas un pārmērīgi lietotas zāles izsauca man tik neadekvātus un galvenais - ļoti specifiskus - atmiņas traucējumus un vispārēju apjukumu, kas tika translēts kā speciāla, ļaunprātīga manipulācija. Tā kā kaut ko tādu es par sevi vairs dzirdēt nevēlos nekad, tad nopietni esmu ķērusies pie izpētes, mācībām un pārmaiņām. Tuvākajos mēnešos, kad būs nosegti visi izdevumi par pārvākšanos (trūkst dažu ļoti vajadzīgu mēbeļu un iekārtu, dekorēšana šobrīd ir otrā plānā), pieteikšos arī pie psihoterapeita.
Jūtos atvieglota, ka diagnoze ir uzstādīta, ka tā man jau palīdz sevi saprast, arī saprast kā es izskatos no malas un kāpēc saņēmu tik naidpilnu uzmetienu tieši pēc solījumiem vienmēr būt man blakus, lai kas notiktu. Netaisos vairs nevienu ielaist savā dzīvē tā, kā to darīju iepriekš, lai gan šī apņemšanās var mainīties, taču man ir palikuši vēl mīļi cilvēki un var uzrasties citi. Es negribu viņus sāpināt, un negribu, lai viņi sāpina mani.
Es ticu, ka būs labāk.
22.-Jan-2021 03:46 pm - Liku bēdu zem akmeņa pāri gāju dziedādama!
22.-Jan-2021 12:42 pm
kāds var man izstāstīt kāpēc parādījušās tās Bernie Sanders memes, kurās viņš sēž ar izrakstītiem cimdiem un masku?
22.-Jan-2021 03:37 pm
Kāpēc gan nevarētu būt agresīvais alkoholiķis Juris, kurš regulāri iekausta vienmēr biklo un kautrīgo Pēteri? Nudien, es tam neredzu nekādus šķēršļus.
22.-Jan-2021 03:05 pm
kāds tikko piesita pie loga, lai pateiktu, ka ļoti mīl. varbūt es piedzimu tikai šī brīža dēļ un nekā labāka dzīvē vairs nebūs. varbūt saldējums.
jāsaņemas un jāstrādā.
22.-Jan-2021 02:32 pm
Lūdzu, iesakiet labu psihiatru, kas spēj komunicēt ar klientu angliski!
22.-Jan-2021 02:02 pm - Leduspuķes, ar kurām sašķaidīt galvaskausu
Cik bieži cilvēkus nogalina no jumtiem krītošs ledus? Man tagad ir jauna fobija. Vakardienas izskrējienā pāris soļus pirms manis pēkšņi nogāzās milzu ledus blāķis. Pārvietojos uzmanīgi, pēc iespējas tālāk no māju sienām, vēroju, kuras vietās jau kaut kas kritis, bet šis tāpat mani pārsteidza nesagatavotu.
22.-Jan-2021 01:30 pm
Mirušās krustmātes kaķis ir pārcēlies uz manu vecāku mājām. Tas staigā pa istabām un izsaka neapmierinātību, ka netiek pienācīgi barots un paijāts (tas ir, ne visu laiku).

Ir kaut kas sildošs skatīties, kā kaķis visbiežāk mēģina ierausties tieši mana tēva klēpī. Tēvs allaž ir bijis kategoriski pret jebkādu mīļdzīvnieku ieviešanu mājā, bet tagad viņa pretošanās kaķa centieniem nav rezultatīva, un laiku pa laikam kaķis tomēr uzvar.
This page was loaded Jan 23. 2021, 6:14 pm GMT.