MaKo
Draugi 
28.-Jan-2022 06:09 pm - Lētuma, vājuma, bailīguma un knapināšanās filozofija
kuru bīda arī Antiprojekcija, citēju:

//4. Bīstama infrastruktūras/varas koncentrācija - AES ir giga-projekti, līdz ar to arī kara/dabas katastrofu gadījumā to bojājumi ir spējīgi radīt graujošas sekas gan ekonomikai, gan videi. Salīdzinājumā, saules vai vēja enerģija ir pilnībā decentralizēta. Šeit būtu vērts parunāt gan par inovācijas veicinošu tirgus brīvību (kas AES gadījumā nav iespējama dēļ projektu apjoma), gan par korupcijas riskiem (kur bez korupcijas daudzu miljardu projektos?), gan par dezinformācijas kampaņām, ko šī industrija var atļauties (un atļaujas) dēļ naudas apjomiem un likmēm.//

Atbilde: Jā AES ir giga projekti un giga projekti ir tieši tas kas cilvēcei nepieciešams. Tie konsolidē, apvieno, pārtrauc slīdēšanu hipijveidīgā vājuma grāvī, kas pats par sevi ir eksistences risks.
28.-Jan-2022 04:52 pm - patriotismam - nē, antipatriotismam - jā
28.-Jan-2022 03:24 pm
Atradu sho te , siekalojos.
28.-Jan-2022 11:25 am - vpp
viedoklis par paradoksiem:

https://nra.lv/viedokli/vija-beinerte/370498-vija-beinerte-uzticibas-krize-tas-paradoksi-un-maciba-kurs-zinatnieks-parstav-zinatni-kurs-sazverestibas-teorijas.htm

***
“Viena no skarbākajām vēstures mācībām: ja esat pietiekami ilgi ļāvušies maldināmi, sākat noraidīt visus pierādījumus tam, ka esat maldināti. Jūs vairs nevēlaties noskaidrot patiesību. Ir pārāk sāpīgi atzīties, pat sev pašam. Ja esat devuši šarlatāniem varu pār sevi, gandrīz nekad nespēsiet to atgūt.” Karls Sagans, “Dēmonu vajātā pasaule”.
Sērgas laika valdības rīkojumi un lēmumi šķiet haotiski, neloģiski un irracionāli, ja domājam, ka tās mērķis ir nācijas veselība un labklājība. Bet ja uz mirkli pieļaujam iespēju, ka valdības mērķis ir sagraut gadiem neveiksmīgi reformēto un deformēto veselības aprūpi un izglītību, iznīcināt mazo un vidējo biznesu, iedzīt cilvēkus izmisumā, bet valsti - nepaceļamu ārējo parādu jūgā, tad tās lēmumi kļūst loģiski un konsekventi. Taču tas, protams, nav ne fakts, ne viedoklis - bet gan tikai satraukumā izteikts minējums.

Bet līdz tam galvenais, ko varam darīt, ir stiprināt kopības sajūtu - ģimenē, starp draugiem un domubiedriem un pat ar nejauši satiktiem svešiniekiem. Šis laiks daudziem ir nodarījis lielu netaisnību. Atņēmis vieniem veselību, citiem tuviniekus, vēl citiem iespēju pelnīt iztikas līdzekļus. Tāpēc ievērosim ne vien sevi, bet arī tos, kam klājas grūtāk nekā mums - ar ko varam viņiem palīdzēt?
***
28.-Jan-2022 12:49 pm - juus kolekcioneejat?
Man nekad nav sanaacis. Vieniigaa kolekcioneeshanas pieredze ir beerniibaa, kad ar maasu, salasiijushaas romaanus par marku kolekcionaariem, paaris gadus dedziigi metaamies uz pastmarkaam. Neatceros, kurai pirmai apnika.
28.-Jan-2022 01:00 pm
pandēmijas un izolācijas laiks ļoti ir palīdzējis manai profesionālajai dzīvei, jo bez zūmiem es nevarētu iespēt visas tās sapulces un tikšanās.
28.-Jan-2022 12:50 pm - Homework for Life
Šī ir mana personīgā dienasgrāmata, bet prieka zibsnīšu nekad nevar būt par daudz, welcome:

"06.01
Būbītis slienas kājās pie dīvāna un ļoti mēģina aizsniegt kādu no telefoniem. Saka drin drin drin (ne par telefoniem).
07.01.
Šorīt ļoti skaista gaisma pār ciemata jumtiem un plāna sniega kārtiņa. Pēc pamošanās kopā skatījāmies pa logu un bēbītim patika.
08.01.
Rati bija atstāti priekšnamā žūt. Kad noņēmu augšu, lai nestu to uz garāžu, ratu grozā atklājās guļam kaķis Remī. Viņš nekāpa no turienes ārā pat pēc izvizināšanas pa priekšnamu.
10.01.
Bēbītis ratos gulēja aiz virtuves loga, bet es pie letes dzēru kafiju. Tad es vienā brīdī paskatījos ārā, lai pārbaudītu, vai viņš vēl guļ. Un tur, sniegainā, aukstā puskrēslā viņš man mierīgi skatījās pretī lielām, možām acīm.
12.01.
Šovakar pirms miega nēsāju bērniņu un viņš man uz pleca ar muti uztaisīja lielu, skaļu blorkšķi un sirsnīgi smējās.
13.01.
Bērniņš uz virtuves grīdas taisīja vaļā ķiršu tomātu paciņu un bēra ārā tomātus. Es taisīju ciet, bet viņš vaļā un es atkal ciet un viņš atkal vaļā.
14.01.
Pirmajā dzimšanas dienā bērns nogulēja līdz desmitiem un pēc tam mēs fotografējāmies pie Days of Wonder plaukta.
15.01.
Vectēvs bērnam dzimšanas dienā atnesa paštaisītu āmuru, medus karoti un galda tenisa bumbiņu.
18.01.
Bērniņš šodien izkrāmēja tukšu brūno kasti no virtuves letes, apgrieza to otrādi un stūma sev pa priekšu pa visu istabu daudzus riņķus.
19.01.
Likām bērniņu vannā un viņš ļoti smējās ne tikai tad, kad viņam mazgāja paduses, bet arī tad, kad vēderu.
20.01.
Bērniņš nēsā zobos mazo bļodiņu.
21.01.
Tētis atnāca mājās no darba un mazulis, dzirdot durvis, uzreiz pierāpoja pie vārtiņiem. Es teicu: “Tas ir tētis!” un viņš teica “Teta!”
24.01.
TJ aktīvi rāpoja pa istabu un tad, skaļi smiedamies, sāka atpakaļgaitā rāpot uz virtuvi, ik pa brīdim apstājās, skatījās uz mums, smējās un turpināja kāpties atpakaļ, līdz pazuda aiz virtuves letes, no kurienes lūrēja uz mums ap stūri un smējās.
27.01.
Bērniņš ik pa brīdim izrāda vēlmi piecelties kājās, turoties man ap kaklu, cieši, cieši. Un tā daudz reižu."
28.-Jan-2022 12:25 pm
Nuu tikko bija pie mums: divas dienas gultaa. Treshajaa dienaa bija iespejams straadaat un iet pastaigaaties ar suni. Jaunaakajai meitai izgaaja ljoti viegli. Padeels slimoja vienu dienu (ar +ve majas testu bet ar diviem -ve PCR testiem). Dzeks ir vesels, bet tagad nevar straadaat liidz 6 Feb. Vel divas buutnes majas nav spejushas to sakert par spiti tam, ka guleeju ar vienu no vinjaam. Protams abaam ir karantiinaa.

Kaut kas shajaa vissaa neiet kopaa.
28.-Jan-2022 12:12 pm - Atsākam
Pirmais jaunais reaktors Eiropā kopš Černobiļas

https://lv.wikipedia.org/wiki/Olkiluoto_atomelektrostacija

Somi malači
28.-Jan-2022 11:32 am - devītklasniekiem mūsdienās grūti tajā visā noorientēties
- Rase, etniskā piederība, dzimums un seksuālā orientācija, pirmkārt, tiek uzskatīti par cilvēka personības pamatmarķieriem, otrkārt tie ir pamatkritēriji, lai gūtu izglītību, sociālo statusu, un veidotu karjeru. Par kuru politisko iekārtu es runāju?
- Bet skolotāj, mūsdienas taču nav vēsture, pats teicāt.
- Es ne par mūsdienām to saku, es raksturoju nacistisko Vāciju!
28.-Jan-2022 10:44 am - viltuszinātne
Ir divas viltuszinātnes: alķīmija un pedagoģija. Abas vieno tas, ka ja rezultāti nav gaidītie, tad nepieļauj pat domu, ka teorētiskā bāze varētu būt aplama – vainīgi noteikti ir nepareizās proporcijās vai secībā sajauktie ingredienti, t.i. metodika. Pamainīs to, un no sūda radīsim zeltu.
28.-Jan-2022 10:25 am
esmu mīnusos, tāpēc laiks neprātīgiem pirkumiem - iegādājos dažus pilienus smaržu ar jaunas tenisa bumbiņas aromātu.
28.-Jan-2022 10:14 am
Es saprotu, var iedzert.
Es saprotu, var dzert.
Es arī saprotu, ka var dzert līdz baltajām pelītēm.
Bet kā var dzert līdz nomirst - nesaprotu…

PS Vienīgais “pluss” dīlojot ar sekām - vakarā gribas ciešāk apskaut blakusgulētāju.
27.-Jan-2022 09:58 pm
Izrādās ir tāda lieta kā "Interneta agresivitātes indekss", kurā analizē Apollo, Delfu un TVNET komentārus. http://www.korpuss.lv/id/Barometrs 
Atsevišķi izcelti 13. javāra grautiņi, rīkojums nr. 2. kā arī 11. un 12. saeima. 
Var kaut katru dienu aiz gara laika iečekot atslēgvārdus un skatīties citas tendences. Janvāris kā izskatās mums ir veltīts vārdam karš. Bildītē 24. janvāra apkopojums. 

27.-Jan-2022 09:18 pm
No debess nevar izklīdināt gaismu,
Nedz saules lēkts ir aizkarams ar segām.

Viens senāk klausījies, kā putniņš dzied,
Un tā tam ticis, ka viņš nostāvējis
Tur tūkstots gadu; nevarējis beigt
Ne putniņš dziedāt, ne viņš klausīties.

/Rainis, Kurbads, nepublicēti fragmenti
27.-Jan-2022 08:26 pm
Bieži rakstot šeit, pielaižu kļūdas. Un cibas kods nozīmē, ka visiem leitestos ir jāredz mans orģinālais un rediģētais ieraksts. Man par to nav viedokļa.
27.-Jan-2022 02:55 pm
es kādu laiku domāju par suņiem un suņu saimniekiem. tā ir pavisam atsevišķa pasaule, kur noteikumu nav. tie neattiecas.
mans sunītis nav pie siksnas, jo ir taču mīļš!
man sunītis nenāk pie manis, kad saucu, jo ir taču vēl kucēns!
mans sunītis nav pie siksnas, jo kā tad viņš izskraidīsies?

ellīte tā ir. es satieku suņus bez pavadām gandrīz katru nedēļu. parkos. dabas parkos. pastaigu takās. it kā tā būtu norma. un neviens saimnieks nesaprot, kāpēc aizrādu.
sunītis taču ir mīļš! bāc.
kāpēc, pirms ņemt suni, nevar apdomāt, kā ar suni sadzīvot sabiedrībā?
27.-Jan-2022 11:58 am - di
dienas intervija:

https://www.la.lv/kalvitis-gazei-sobrid-nav-alternativas

***
Šāds rezultāts ir sekas tam, ka savulaik enerģētiskā drošība tika ziedota par labu konkurencei un brīvajam tirgum. Cenas tika piesaistītas biržas cenai, atsakoties no ilgtermiņa cenas un regulēta tirgus.
Zaļais kurss vismaz šobrīd ir izrādījies neveiksmīgs, jo nav iespējams atteikties no oglēm, atomenerģijas un gāzes, ja pretī nav citu energoresursu.
Pašreizējais cenu pieaugums pavēris iespējas arī biometānam – normālos apstākļos tas ir četras reizes dārgāks par dabasgāzi, bet pašreizējās cenas to padara par pievilcīgu un interesantu energoresursu. (tieši tāpat kā pavēris iespējas normālos apstākļos nekonkurētspējīgai saules un vēja enerģijai, un rodas jautājums - vai tas tiek/tika darīts speciāli? (jan09 piezīme)).
***

/stc, liels paldies LV izcelsmes "komisāram" piebalgam. Vispirms sad1rsa LV skolu programmu, un tad notinās Briseles virzienā s*dus taisīt. Kamēr "nesa gaismu" Āfrikai, bija nosacīts miers, bet tad pieķērās EU energoplānošanai.
27.-Jan-2022 01:23 pm - Nākamā sezona ir aiz stūra.
Garmins saka, ka jāsāk gatavoties Rīgas maratonam, kas maijā. Būšu gana atpūties. Plāns ir 3h40min, bet neznez.
Šosezon vajadzētu pieveikt triatlona olimpisko distanci. Ļoti stilīgi būtu pieveikt arī 70.3 jeb pusaironmenu, bet skarbā pieredze, kad nācās izstāties peldēšanas posmā, ļauj piebremzēt ekspektācijas.
Noteikti jāsaņemas vairāk peldēt.
27.-Jan-2022 12:57 pm
Wikipēdijā pie Cryonics pirmā rindkopa: Cryonics is regarded with skepticism within the mainstream scientific community. It is generally viewed as a pseudoscience, and its practice has been characterized as quackery.
27.-Jan-2022 12:42 pm - ideja zaļajiem
Varbūt no šāda čupošanās pasākuma var atteikties, piemēram:

https://www.delfi.lv/kultura/news/culturenvironment/virsdirigenti-atklata-vestule-pauz-bazas-apdraudeti-2023-gada-dziesmu-svetki.d?id=53992570

P.S. Kas interesanti, pirmie šāda vaida dziesmu svētki bija nevis naudas tērēšana, bet vākšana, labdarības pasākums lai savāktu līdzekļus Igaunijai.

Varbūt ir vērts netērēt vairs naudu šādiem pasākumiem?

Un epidemioloģiski drošāk arī.
27.-Jan-2022 09:33 am - srk
saglabāts raksta komentārs:

no raksta:
https://www.la.lv/katrai-paaudzei-savi-maldi

***
Viņi nezina, kā elektroni mijiedarbojas ar elektromagnētisko lauku, kādi fizikāli procesi notiek elektrības ģeneratoros, transformatoros, elektropārvades līnijās, saules paneļos, akumulatoros, elektriskajos motoros un iekšdedzes dzinējos. Ka pastāv enerģijas nezūdamības likums.
Šis zināšanu trūkums ir vide, kurā dzimst utopiskas idejas par teju vai bezmaksas zaļo enerģiju, kas rodas no zila gaisa. Par radiatoriem, kas silda paši no sevis.
Vienlaikus “zaļās reliģijas” sekotāji bauda tehnoloģiju radītās ērtības, nedomājot un nejautājot, no kurienes šie labumi nāk.
***

/skatīt komentārus
This page was loaded Jan 28. 2022, 8:34 pm GMT.