MaKo
Draugi 
22.-Sep-2023 07:07 pm
Angliski ir tāds interesants vārds, unhinged. Burtiski tas nozīmē "izkritis no eņģēm", bet lieto to lai paskaidrotu ka kāds uzvedas dīvaini, runā dīvaini, vai pats ir dīvains un bīstams. Latviski, tuvs jēdziens būtu "nojūdzies". Bet interesanti par to kas runā: ka ikdienā tev ir jābūt savās eņģēs, jāvirinās kā durvīm, kā logam, tikai uz priekšu un atpakaļ, un nekur citur.

Jeb, jābūt iemauktam, apaušos un ilksīs, un jāskrien tur, kur tevi ir iejūguši skriet.
22.-Sep-2023 11:35 am
vakar ielidojām Bogotā, Kolombijā.
pirmie iespaidi ir apbrīnojami - laipnība mīlestība iecietība pret bērniem krietni pārsniedz DĀzijas līmeni.
22.-Sep-2023 05:56 pm
vai kādam ir ieteikumi ko darīt/redzēt/apēst Njūkāslā, UK?
22.-Sep-2023 05:13 pm - Par mākslas cenzēšanu
Mihaila Vellera stāstiņš kurš perfekti attiecas uz visu veidu cenzētājiem un rediģētājiem, gan tiem kam bail no vārda nēģeris gan tiem kam bail no vārda dzimumakts.

http://www.lib.ru/WELLER/laokoon.txt
22.-Sep-2023 08:39 am - uidzd
unikāla iespēja dzīvnieku draugiem:

https://jauns.lv/raksts/bizness/577097-nozare-kura-ir-daudz-brivu-darba-vietu-turklat-tajas-var-loti-labi-nopelnit

speciāli zazim, izvirtuļi nesnauž!:
***
...pagājušajā mācību gadā universitātē iestājās salīdzinoši daudz jaunu studentu, kas vēlējās apgūt zootehniku.
***

kā parasti, kas nemāk strādāt, tie vada (vai iet zinātnē):
***
“Zemnieku dēls, kuram vecāki teica, lai aiziet izmācīties un iegūt zināšanas, diez vai paliks [universitātē]. Mums ir bijuši mēģinājumi, bet parasti tie cilvēki beigu beigās izvēlas atgriezties savās saimniecībās, nevis turpināt zinātnieka karjeru. Zinātne ir ļoti plaša niša, kur stādāt,” Ruska teica un piebilda, ka zinātnē ir gan lielas iespējas strādāt, gan ļoti labi nopelnīt.
***
22.-Sep-2023 10:39 am - Uzraksts nr. 4
Nekādu piedzīvojumu. Tikai drošība, skaidrība un precizitāte.
22.-Sep-2023 08:09 am - vp
virsrakstos pamanīts:

https://www.apollo.lv/7859784/video-dzivnieku-aktivisti-igaunija-uzdodas-par-vistu-fermu-darbiniekiem-atklajas-sausminosa-realitate

atcerējos anekdoti:
Pirms 2iem mēnešiem biju ekskursijā uz maizes ceptuvi - maize vairs neēdu. Pirms mēneša biju ekskursijā uz gaļas kombinātu - gaļu un desas vairs neēdu. Šomēnes ekskursija uz Latvijas Balzāmu - NEIEŠU!

kā jau cibā tika pieminēts, es pārfrāzēšu - cūka dubļus vienmēr atradīs. Šāda tipa video var uzņemt par jebko, bērnudārzu, slimnīcu, dabas parku ieskaitot.

mazliet fascinē cits aspekts.
Kā tad tā, apzinīgais vistu draugs? Tu taču tiki pieņemts darbā, lai nodrošinātu putnu labturību, kādēļ tad neveici savus tiešos darba pienākumus?
Vai bija par slinku, vai par stulbu, vai d.rsa par vieglu? Protams, glaudīt telefonu ir vieglāk, nekā laicīgi sekot putnu un kūts stāvoklim.
EU vistām, salīdzinot ar Ķīnas vai Krievijas vistām, ir daudz labāki apstākļi, iesaku pavērot video.
Vēl varēja atkārtot ūdeļu "glābēju" varoņdarbus, un izlaist vistas "brīvībā".

Ja paskatītos uz bioloģiskajām un piemājas saimniecībām, ne to vien varētu uzņemt. Zootēkas Sandis bija ielicis video ar "vistu glābējiem", fantastisks bardaks un sūdīgas mītnes, toties tipa brīvībā, bija smieklīgi.

Savulaik redzētie skati vistu kūti pēc lapsas un pēc caunas uzlidojuma, vai kā izskatās vanagam atsista vista, ir bijuši stipri iespaidīgāki.
Stc, savulaik ir pirktas "lietotās" dējējvistas no Iecavas, lietot var (dēšanai), bet neatmaksājas.

UK ir vesela "pisnesa" nozare, idioti atpērk dējējvistas no lielfermām, un nodod adoptācijā - 15-25 naudas par vistu, muahaha.
Cik maksā dzīvnieku viesnīca uz nedēļu 2ām vistām, paši sagūglēsiet, NAV lēti ;)

https://www.apollo.lv/7849827/video-pasaule-vecaka-vista-nosvinejusi-savu-21-dzimsanas-dienu
22.-Sep-2023 10:30 am
LSM. Serbijā ceļmalā atrasts pamests lauvu mazulis
22.-Sep-2023 09:54 am
Vai dūnu guļammaisu drīkst ilgi glabāt sapresētu?
22.-Sep-2023 06:19 am - citaac
***
Ulmaņlaikos tika drukātas valsts finansētas reklāmas ar šādu aicinājumu - Pērkat Latvijas preces, jo katrs lats, ko izdodam par importa precēm, padara mūs nabagākus. Tas ir patiesi arī šodienai. Skolās apšaubāmu un kaitīgu uzskates materiālu vietā būtu jāmāca patriotisms un labklājības veidošanās pamati.
***
21.-Sep-2023 10:51 pm
Un varbūt iemesls, kāpēc tu tieši tajà brīdī dzīvo miega badā, nesaķemmējies tik bieži, cik vajadzètu, ritmiski šūpojies un jūti smagumu rokās, ir tava iekšējā bērna atgriešanās zīdaiņa stāvoklī, tava ķermeņa neizbēgamā vajadzība un maģiskā spēja sevi atjaunot no šī kokona vèlreiz. Tu "turi sevi rokās" vai "saņemies", nevis uzliekot savai sejai masku, ērtu tikai citu skatieniem, nē, tu dari to sev, ar sevi, tu burtiski cel savu svaru un esi klāt savam katram kliedzienam un elsai. Tu turi tajās nogurušajās rokās savīšķītu sevis kokonu, visu nepiepildīto sapņu un visu sarežģīto sāpju atgriešanos neartikulētā kliedzienā, no kura visam atsākties vēlreiz.
21.-Sep-2023 08:33 pm - Liberālisms
Kaut kāds šausmīgi liberāls caurlaižu un kontroles režīms viņiem tajās fermās joprojām:

https://www.apollo.lv/7859784/video-dzivnieku-aktivisti-igaunija-uzdodas-par-vistu-fermu-darbiniekiem-atklajas-sausminosa-realitate
21.-Sep-2023 08:20 pm - communism (satanism), communism never changes
Ieliku šo anglo forumā kādu brīdi iepriekš priekš rietumnieku izglītošanas tajā, ko viņi nesaprot un nekad nav pieredzējuši, bet izskatās, ka pat mūsu pašu bāleliņiem, pat daudziem no tiem, kam krietni pāri 50 un kuri ir it kā piedzīvojuši un sapratuši komunistisku režīmu, tāpat vēl arvien nekas nav skaidrs. Acīmredzot uz Barikādēm stāvēja tusiņa pēc, nevis tāpēc, ka nepatīk sovoks. Nemaz nerunāšu par mileniāļu (savējo) paaudzi - visādi antropologi, sociālo zinātņu speciālisti, vēsturnieki, arheologi, Satori skribenti un visādi citādi speciāli apmācīti cilvēki. Cibā tie ir kārtējā "lielā lēciena" un "kulturālās revolīucijas" pirmrindienieki. Viņu vecvecāku līķi Sibīrijas gulagu vietās vēl nav sapuvuši, bet viņi jau lodā atkal un bojā profesora Priobroženska vielmaiņu.

21.-Sep-2023 11:10 am
Video rullītis ar Valijevu, kas priekšnesumu noslēdz, gandrīz uzkrītot uz galvas vienam no tiesnešiem. Beidzamajā mirklī viņa pieķeras pie galda, nostabilizējas un mēģina savaldzināt tiesnesi un skatītājus ar žilbinošu, koķetu smaidu. Starp sajūsminārajiem komentāru desmitiem "ai, kakaja milaja", "Kami lucšaja" un "kakaja lapochka" kā svaiga gaisa malks "opatj pod dopingom katajetsa?"
21.-Sep-2023 06:37 am - dpdl
diži prāti domā līdzīgi

https://nra.lv/politika/429397-jurgis-liepnieks-vai-pienacis-laiks-izveleties-amatpersonas-ar-loterijas-palidzibu.htm

/tikai es esmu par VISU vēlēto personu, gan pašvaldības, gan valsts mērogā, izvēli loterijā.
No izlozētajiem Saeimas deputātiem tālāk izlozē ministrus, no izlozētajiem ministriem - prezidentu.
Ja esi vinnējis šajā loterijā, nākošo izlaid, tad atkal piedalies.
Vecuma limits 21-65.
Uzņēmumu padomju pārstāvjus arī izlozē, prasībās var ielikt nozares pamatizglītību.

//utt utjp - tikai tehniskas detaļas un politiskā griba. Dosim iespēju KATRAM būt deputātam vai ministram!
21.-Sep-2023 06:59 am
es šonakt gulēju savā dabiskajā vidē
20.-Sep-2023 02:14 pm
Cienījamie tautas garamantu zinātāji!

Ir pamats domāt, ka tas, ko es notīrīju no virtuves skapīša aizmugures (nebija kustināts pāris gadus), varētu būt zirnekļu kūniņas.
Vai karma par to iznīcināšanu dod tikpat daudz nelaimes gadu, cik par pieaugušu īpatņu slepkavību (t.i. katrs zirneklis x 7 gadi)?
20.-Sep-2023 10:20 am - 1 gads 3 mēneši, kas man uz sirds, makā un ikdienā ar diviem bērniem un sevi
- Paula kungs uzsāk dārziņa gaitas. Iet trešā diena un iet labi. Viņam viss patīk, rīt parīt paliks jau uz diendusu.
- Finansiāli turpmākie mēneši būs izaicinoši mazliet. Dārziņam nav līdzmaksājums, jo nav vēl pusotrs. Tāpat jūt inflācijas ietekmi uz visām frontēm. Izgājām ar vīru cauri kontu izrakstiem un kam tērējam naudu. Nav tā, ka mums ir daudz visādu stulbu tēriņu, vienkārši pamata lietām smagi pieaugušas izmaksas. Klāt, protams, tāds nieks, kā Paulam ir piena olbaltumvielu nepanesamība- bam, pārtikas budžets inflācijas uzburbinātais vēl mazliet augšā. Bet nu ziņas īsumā- būs abiem jāpelna vairāk.
- No otras puses tēriņi ir arī papildinājušies. Mans stand-up, piemēram. Ja es eju uz open mic un vīrs ved vecāko bērnu uz baseinu, tātad ar Paulu ir aukle un tas maksā naudu. Improvizācijas nodarbības maksā, un kur vazāšanās apkārt, tur pieaug izmaksas visādos sīkumos- transports, biezpienmaizīte, dzēriens pirms vai pēc utt.
- Grafiki - jebal, kill me. Ar vīru mūžīga jenga kā salikt visu šo puzli, un katru nedēļu tāpat tas tornis sagāžas. Nesaliekams rubiks kubiks.
- Laiks vs nauda. Būtu labi nemaksāt par dzīvokļa tīrīšanu un to darīt pašiem. Bet tad mēs vismaz vienu brīvdienu nedēļā esam izbesījušies, sakasījušies un līdz galam visu nepadarījuši. Nesen tiktok redzēju komentāru, ka mājas solis patiesībā ir 3 soļi- sakārtošana, organizēšana un tirīšana. Tas ka mums ir palīdzība tīrīt, ļauj mums ar mazākām ciešanām tikt galā ar sakārtot un organizēt, kas ar diviem maziem bērniem ir pilnas slodzes darbs. Es labi saprotu, ka tā ir privilēģija spēt atļauties mājas uzkopšanas palīdzību.
- Pekeles- jebal. Tātad visu laiku no kaut kā izaug, tad ir lietas kas noliktas uz priekšu- atlaižu pirkumi, atdots, no māsas utt. Sezonu maiņas, kur starpsezona pati par sevi ir īstens miega paralīzes demons. Tam klāt- divi bērnudārzu skapīši ar uzturamo kārtību un maiņas lietu skaitu. Plus meitas pulciņi- dejas uz ko ved mana mamma (paldies manai mammai)- bet maisiņš jāsaliek un neko nevar aizmirst un baseins reizi ned- maisiņš jāsaliek un neko nevar aizmirst. Ā un man jau vēl ir savas pekeles ko menedžēt.
- Mazliet māc bažas par to kā būs kad atgriezīšos darbā. Ja tagad ar būšanu mājās paņemu vairāk mājas lietu menedžmentu uz sevi, tad man atgriežoties darbā vēl vairāk būs uz vīra pleciem. Un nav tā, ka viņš neko nedara un kasa dibenu pie tv. Mēs abi esam diezgan nopērušies.
- Aukles. Aukļu meklēšana uz nepilnu laiku un ne caur aģentūru- ieliec facebook, sarunā laiku un tad pazūd. Pārsvarā pazūd neceļot telefonu, dāzreiz uzraksta kaut ko par slimiem bērniem, pašas slimošanu, emergency utt. Sākumā veltīju laiku līdzjūtīgām ziņām, tagad man sāk palikt grūti ticēt tām ziņām, kas nav jauki.
- Ar vīru spriežam ka turpmākie gadi būs šādi izacinoši starp lietu menedžēšanu un mazāk iekrājumiem. Bet jau redzu, ka bērnam pieaugot paliek vieglāk. Lielā meita pati šupojas šupolēs un tas nozīmē, ka kaut kad viņai vairs nevajadzēs pieskatītājus 24/7 un mazajam vairs nevajadzēs pamperus un mēs tiksim cauri šai mazi bērni vs lieli plāni vecākiem fāzei.
- Tā jau viss ok, bet brīžam izbesī cik daudz enerģijas aiziet un stundu aiziet, lai saplānotu vienu reizi myfitness un vienas 5 min open mic.
19.-Sep-2023 08:27 pm - mil
Made in Latvia

***
Pirmkārt, vajadzīga mūsdienīga izglītības sistēma, kas dos jauniešiem tādu izglītību, ar kādu viņi varēs atrast darbu ar piedienīgu algu Latvijā nākamajos 15–25 gados. Otrkārt, ir nepieciešams pievilcīgs investīciju klimats – investīcijas un modernas tehnoloģijas, kas nodrošina augstu ražību un augstus ienākumus. Treškārt, ir vajadzīga pievilcīga vide – normāls dzīves līmenis, kvalitatīva pilsētu infrastruktūra, sociālā aizsargātība u.c. Plus adekvāta nodokļu noslodze.
Piemēram, Kiprā, ja darba alga ir līdz 19 500 eiro gadā (1625 eiro mēnesī), ienākuma nodoklis ir 0 procentu.
Šodien Latvijā sanāk apburtais loks: nav labas izglītības – nav arī laba darba; nav laba darba – nav augstas darba produktivitātes. Nav augstas darba produktivitātes – nav lielu ienākumu. Nav lielu ienākumu – nav investīciju. Nav investīciju – nav nodokļu bāzes. Nav nodokļu bāzes – nav pievilcīgas vides. Un, ja nav pievilcīgas vides, nav arī gribētāju strādāt šajā valstī.
Pēdējos 30 gadus Latvijas rūpniecība izmantoja padomju, made in USSR, izglītības rezultātus. Es nemaz nejūtu nostalģiju pēc PSRS, bet fakts paliek fakts – šodien Latvijā nav izglītības sistēmas, kas nodrošinātu tautsaimniecību ar kvalificētu personālu.
Jā, padomju izglītībai ir bijuši savi trūkumi, citu starpā nebija profesionālas menedžeru sagatavošanas. Tas bija konveijers kvalificētu strādnieku, inženieru, tehnologu masveida ražošanai, kas varēja nodrošināt tautsaimniecību ar kvalificētām rokām un galvām. Mācību iestādes bija saistītas ar uzņēmumiem, studenti izgāja ražošanas praksi. Tagad notiek paaudžu maiņa – paaudzi made in USSR nomaina paaudze made in Latvija.
Mūsdienu absolventi nespēj apmierināt uzņēmējdarbības un ražošanas aktuālās vajadzības. Viņi visi jāmāca no jauna. Bieži vien vieglāk ir iemācīt no nulles, nekā no jauna mācīt jaunieti ar izglītību. Zinām to no savas pieredzes. Iespējams, ārstus un juristus māca labi, bet menedžerus, inženierus un tehnologus māca ļoti slikti.
Lūk, Šveice, viena no pasaules bagātākajām valstīm. Tur pastāv profesionālās tehniskās izglītības sistēma, kas gādā Šveices rūpniecībai kvalificētus darbiniekus. Pateicoties šai profesionālajai skolai, zināšanas tiek nodotas no paaudzes paaudzē, nodrošinot Šveices ražojumu augsto kvalitāti, kas ļauj tiem būt konkurētspējīgiem visā pasaulē un nodrošināt Šveices strādnieku augsto ienākumu līmeni.
***

https://jauns.lv/raksts/zinas/576770-andrejs-zdans-mes-zaudejam-made-in-latvia-paaudzi
19.-Sep-2023 07:43 pm - sb
senču balss

pēc padaudziem gadiem un grābekļiem, mēģinot izmantojot ārpakalpojumus, būsim nonākuši atpakaļ pie manas ģimenes 60/70 gadu modeļa:
sieviete - apmešana, špaktelēšana, krāsošana, uzkopšana,
vīrietis - santehnika, elektrība, galdniecība, materiālu sagāde, gružu izvešana.

/runa ir par mājas kapitālo remontu, un pašu spēkiem.
19.-Sep-2023 08:22 pm
"ļoti iespējams, ka kāds neliels procents govju arī tiek ganībās. es daudz braukāju pa Latviju, nezinu, kur tu redzi tos piena govju barus."

Zazis ir tāds sūda melis, ka bail. Pat manā, jau diezgan 'apgūtajā' rajonā kā Saulkrasti/Skulte/Ādaži un viss, kas pa kreisi/labi un nebūt nav vairs primārie Latvijas "lauki", jo ir pieķēzīti ar visādām rūpnīcām, fabrikām un noliktavām + lokāli urbānie centri, ir pilns ar brīvās ganībās čillojošām govīm. Man pašam tagad katru dienu nākas iet garām nelielai saimniecībai ar apm. 25cām govīm un lielu metāna smaku. Varbūt paņem to savu ubvervelo un aizbrauc tālāk par Āgenskalnu kādreiz?
Kekss acīmredzami projicē zaļo arbūzu propagandas viģikus, ko redz no ķīniešu vergu fermām, kur šķībacainie klonētie vergi apstrādā savas vergu govis un tic, ka tas ir analogs Latvijas vai Eiropas lopu fermām.
19.-Sep-2023 06:27 pm - Nabaga kautrīgais mapats
klīst apkārt pa sc kmunikācijas meklējumos, tad ieraksta:

//Tas ka ierakstīji komentāru pie lietotājas kra, neskaitās par
"satiku". Ekskluzīvi slapjie sapņi tev sanāk, tusni.
//

un tūlīt irakstu izdzēš, jo nosarkst un sakautrējas.

Drīz varētu sākties efekts kur mapats lai izmisīgi pievērstu sev uzmanību sāk bojāt sc jaunumu listi, tiesa gan mapats nemāk programmēt tāpēc viņam atliks tikai skumt un izplūst asaru peļķē.
19.-Sep-2023 06:08 pm
3 h intensīvas nodarbības par dzeju
Pēc tām students max izjusti: "Lūdzu, nekad vairs tā nedarām"
19.-Sep-2023 05:56 pm - Personiskā dzīve
Satiku atkal skaistu sievieti. Uzsaucu viņai pusdienas, diezgan ekskluzīvas.
This page was loaded Sep 22. 2023, 8:19 pm GMT.